Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Проведення конкурсів на заміщення посад керівників місцевих прокуратур дозволить якісно оновити керівний склад - Дмитро Справедливий

Опубліковано 30 жовтня 2015 року о 12:14

Щодо пріоритетних напрямків діяльності, досягнень та позитивних зрушень в утвердженні законності та правопорядку розповів заступник прокурора Оболонського району м.Києва Дмитро Олександрович Справедливий.

   Столиця України – багатомільйонне місто з величезною інфраструктурою, і для забезпечення його життєдіяльності має бути відповідний бюджет. Передача майна комунальної власності територіальної громади м. Києва в оренду – це один із важливих шляхів наповнення міського бюджету. На жаль, в цій сфері дуже часто відбуваються порушення чинного законодавства.

   Дмитре Олександровичу, яка роль прокуратури в покращенні ситуації?

Так, дійсно, роль прокуратури у забезпеченні дотримання чинного законодавства у цій сфері не остання. Так, упродовж 2015 року прокуратурою району пред’явлено 21 позовну заяву до суду про внесення змін до договорів оренди земельних ділянок, розташованих на території Оболонського району м. Києва, в частині приведення їх у відповідність до вимог ст. 288 Податкового кодексу України, в якій говориться: розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

Справа в тому, що Київською міською радою ще у лютому 2013 року було прийнято рішення про внесення змін до договорів оренди земельних ділянок, встановивши річну орендну плату у розмірі 3 % від її нормативної грошової оцінки. Це рішення зобов’язало орендарів земельних ділянок забезпечити оформлення внесення змін із застосування передбаченого розміру річної орендної плати з моменту офіційного оприлюднення цього рішення.

Рішення було оприлюднене у квітні 2013 року у газеті Київської міської ради «Хрещатик» та на офіційному веб-сайті Київської міської ради.

Однак, ряд орендарів і надалі продовжували використовувати земельні ділянки, сплачуючи вартість оренди за мінімальною відсотковою ставкою.

За  результатами проведеної роботи та розгляду позовних заяв прокуратури, до 21 договору оренди земельних ділянок внесені зміни щодо збільшення розміру річної орендної ставки з 1% до 3%, що майже на 5 мільйонів гривень збільшило надходження грошових коштів до бюджету міста Києва.

   А якщо орендарі невчасно сплачують за оренду і накопичуються величезні борги, які дії вживає прокуратура?

Такі випадки теж не рідкість. Так, протягом тривалого часу ТОВ «Левінта 777» та ТОВ «Явір-Плюс» не сплачували в повній мірі за користування земельними ділянками, хоча це обов’язкова умова договору оренди. Прокуратура району направила до суду 2 позовні заяви в інтересах держави в особі Київської міської ради: до ТОВ «Левінта 777» про стягнення заборгованості у сумі 400 тис. грн. та повернення у власність громади земельної ділянки площею 0,52 га, вартістю 3,4 млн. грн., а також до ТОВ «Явір-Плюс» про стягнення заборгованості у сумі 230 тис. грн. та повернення земельної ділянки площею 1,05 га, вартістю 1,8 млн. грн.

Крім того, було пред’явлено позовну заяву в інтересах держави в особі Київської міської ради до суб’єкта підприємницької діяльності про повернення земельної ділянки площею 0,08 га, вартістю 3 млн. грн., яка розташована на перетині пр. Героїв Сталінграда та вулиці Приозерної, у зв’язку з тим, що ділянка не використовувалась за цільовим призначенням, вказаним у договорі оренди.

Позовні заяви були задоволені, і земельні ділянки були повернуті до комунальної власності територіальної громади міста Києва шляхом підписання актів приймання-передачі.

   Останнім часом дуже загострилась проблема нестачі місць в дошкільних навчальних закладах. А однією з причин цього – надані в оренду приміщення дитячих садків організаціям, які не надають освітніх послуг. Це явне порушення чинного законодавства. Чи втручається прокуратура у  вирішення цього питання?

Одним із пріоритетних напрямів представницької діяльності органів прокуратури у сфері охорони дитинства є захист інтересів держави щодо збереження майна дитячих оздоровчих, лікувальних, навчальних закладів. Натомість, мають місце непоодинокі випадки прийняття органами місцевого самоврядування протиправних рішень, що призводить до незаконного відчуження, використання дитячих закладів та їх майна.

Реагуючи на вказані факти, прокуратурою Оболонського району м. Києва в інтересах держави пред’явлено ряд позовних заяв з метою повернення приміщень дошкільних навчальних закладів до комунальної власності громади міста Києва.

Як приклад, за втручанням прокуратури району повернуто приміщення дошкільного навчального закладу №603, площею майже 600 кв.м, яке використовувалось не за цільовим призначенням, а саме – для  розміщення офісного приміщення ТОВ «УкрАвіаЗаказ».

За аналогічним позовом прокуратурою району повернуто приміщення дошкільного навчального закладу №665, площею понад 400 кв.м., в якому розміщувалися ЖЕД №510, що також є порушенням цільового використання.

Таким чином, за втручанням прокуратури району, до комунальної власності територіальної громади м. Києва повернуто дошкільні навчальні заклади, для подальшого використання відповідно до цільового призначення, а саме – для надання освітніх послуг.

Організації, які надають освітні послуги, мають право користуватись приміщеннями ДНЗ, і таких в районі достатньо. На жаль, вони не завжди  вчасно сплачують орендну плату, і тоді за втручанням прокуратури з недобросовісних орендарів, які неналежним чином виконують свої обов’язки, стягуються заборговані кошти. Протягом поточного року стягнуто приблизно півмільйона гривень за користування приміщеннями дошкільних навчальних закладів, які надійшли до бюджету міста.

    Які ще напрями діяльності районної прокуратури Ви вважаєте пріоритетними?

Це - нагляд за додержанням і застосуванням законів усфері захисту прав, свобод і законних інтересів дітей. З метою недопущення порушень законодавства постійно здійснюємо моніторинг розпоряджень органу виконавчої влади – Оболонської райдержадміністрації, щодо надання дозволів на укладання договорів, що стосуються майнових прав та інтересів дітей, щодо встановлення опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування,  участі одного з батьків, який проживає окремо, у вихованні дитини тощо.

А нещодавно, районна прокуратура за заявою громадянина стала на захист майнових прав дитини, попередивши порушення чинного законодавства. Було встановлено, що працівниками відділу державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції в м. Києві при застосуванні заходів примусового вилучення майна ухвалено постанову, яка грубо порушувала інтереси неповнолітнього. Прокуратурою невідкладно були зібрані необхідні документи та скеровано позов до адміністративного суду про визнання незаконною постанови та її скасування. Рішенням суду позовні вимоги задоволено.

Хочу додати: ми зможемо досягти покращення ситуації в утвердженні законності та правопорядку, протидії корупції та злочинності як у нас в районі, Києві, так і на теренах всієї України, якщо об’єднаємо зусилля правоохоронних органів, виконавчої влади та громади. А бажання, професіоналізм, стійкість та наполегливість у досягненні мети обов’язково принесуть позитивні результати. Я вірю в це.

   З набуттям чинності новим Законом України «Про прокуратуру» розпочався процес системного реформування органів прокуратури України. Як Ви думаєте, кардинальні зміни відбудуться в прокуратурі?

Так, процес переродження та самоочищення в розпалі. Систему дійсно треба змінювати. І саме проведення конкурсів на заміщення посад керівників місцевих прокуратур дасть можливість якісно оновити керівний склад, відібрати справжніх професіоналів, порядних людей, здатних реалізувати реформи та добросовісно служити інтересам держави. Я особисто, як і мої колеги, підтримують ініціативи Президента України, готові до серйозних змін та  участі в конкурсах.

Лютий 2014-го розпочав новий відлік часу, новий виток в історії нашої держави, і дороги назад немає, адже дуже дорогу ціну ми заплатили і платимо сьогодні, аби відстояти право українців на свободу та незалежність, аби Україна зайняла гідне місце серед цивілізованих та розвинених країн. Я впевнений, що сьогоднішні реформи теж сприятимуть цьому.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux