Про правила безпеки життєдіяльності під час святкування Новорічних та Різдвяних свят
Новорічні та Різдвяні свята завжди асоціюються з ялинкою, прикрасами, а також хлопавками, бенгальськими вогнями, феєрверками, салютами, петардами. Але, не кожен знає, яку велику небезпеку несуть в собі «святкові іграшки». Більшість надзвичайних ситуацій виникає в період підготовки та проведення таких святкувань. Рятувальники добре знають, як свято може перетворитися на трагедію. І щоб не затьмарювати Новий рік та Різдво потрібно до них ретельно готуватися.
При підготовці до Нового року особливу увагу треба приділити прикрашанню ялинки. Адже, якщо установити її з порушенням, прикрасити горючими іграшками та не сертифікованими електрогірляндами – це може спричинити займання та лишити Вас святкового настрою.
Ще одним необхідним атрибутом будь-якого святкового дійства стали піротехнічні засоби. Але більшість людей не замислюється над тим, що це не іграшки, а потенційно небезпечні речі, якщо їх неправильно використовувати або застосовувати не сертифіковані вироби. Також ці «іграшки» дуже полюбляють дітлахи.
Оболонське Районне Управління ГУ ДСНС України у м. Києві звертається до громадян: дотримуйтесь правил безпеки життєдіяльності під час Новорічних свят! Будьте вкрай обережними з бенгальськими вогнями, свічками, петардами та феєрверками! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки при влаштуванні ялинки! Рятувальники бажають вам приємного святкування Новорічних та Різдвяних свят!
Під час проведення Новорічних та Різдвяних свят:
- ялинка повинна встановлюватися на стійкій основі;
- за відсутності в приміщенні електричного освітлення або його відключення святкування новорічної ялинки повинно проводитися тільки протягом світлового дня;
- ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації;
- гірлянди та інші прикраси, які підключаються до електромережі, промислового виробництва застосовуються за умови наявності паспорта або сертифіката відповідності;
- підключення гірлянд до мережі повинно виконуватися тільки за допомогою штепсельних з’єднань;
- у разі виявлення несправності в ілюмінації вона повинна бути терміново вимкнена;
- забороняється застосовувати для прикрашання ялинки свічки.
Під час організації і проведення масових заходів слід дотримуватись таких вимог:
- при кількості людей понад 50 осіб використовувати приміщення, забезпечені не менше ніж двома евакуаційними виходами, що не мають на вікнах глухих ґрат. Для будівель з перекриттями з горючих матеріалів такі заходи можуть проводитись у приміщеннях не вище другого поверху;
- особи, яким доручено проведення таких заходів, перед їх початком зобов’язані оглянути приміщення, переконатися в забезпеченості нормованою кількістю первинних засобів пожежогасіння, справності засобів зв’язку, систем протипожежного захисту;
- повинно бути організоване чергування на сцені та у приміщеннях залів членів пожежної дружини або відповідальних та призначених за пожежну безпеку.
При проведенні таких заходів забороняються заповнення приміщень людьми понад установлену норму, зменшення ширини проходів між рядами, установка в проходах додаткових посадкових місць, повне відключення під час спектаклів або вистав світла, використання свічок, бенгальських вогнів, відкритого вогню, феєрверків, а також включення в програму (сценарій) номерів (вистав) з використанням вогневих ефектів і куріння.
За інформацією Оболонського РУ ГУ ДСНС України у м. Києві