Про особливі теми та особливих людей говорили з читачами бібліотеки ім. С.Чекаліна
3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю. Про особливі теми та особливих людей говорили з читачами бібліотеки ім. С.Чекаліна, учнями 4-в класу школи №16.
За даними Організації Об’єднаних Націй, практично кожна десята людина на планеті є інвалідом. І від того, як суспільство ставиться до людей, кому з тих чи інших причин важко самостійно подбати про себе, залежить рівень цивілізованості цього суспільства.
Інвалідність – не вирок. Люди з інвалідністю часто доводять це і стають повноцінними членами суспільства, відмінними фахівцями та політиками, соціально активними та життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі й абсолютно здорових.
Неможливе можливо і тому доказ – історії життя відомих людей з обмеженими можливостями, які досягли успіху всупереч тому, що мало їх зупинити. Німецький композитор Людвіг ван Бетховен, втративши слух, продовжував писати свої неперевершені музичні твори, зокрема, «Урочиста меса» та «Девята симфонія з хором» були створені після втрати слуху. Американський музикант Рей Чарльз, який осліп ще в семирічному віці, був нагороджений 12 преміями «Греммі» та потрапив до зали слави джазу, блюзу та кантрі. Франклін Рузвельт був прикутим до інвалідного візка, але саме з його іменем пов’язані видатні сторінки історії та дипломатії США. Французький педагог Луї Брайль, який осліп в дитинстві через травму очей, розробив унікальний рельєфно-крапковий шрифт для сліпих, яким користуються і зараз. І ще багато історій і доказів з життя особливих людей доводять, що неможливе і справді можливе!
За інформацією бібліотеки