Працівники музею історичних коштовностей України на гостинах у школі № 9
Учитель історії та художньої культури школи № 9 Кліменко І. Г. активно використовує в своїй роботі музейну педагогіку. На минулому тижні на урок українознавства в 7-Б класі був запрошений науковий співробітник музею коштовностей України Удовиченко Ірина з інтерактивною лекцією «Ювелірні прикраси: сенс, стиль, сторі...».
Мета лекції: знайомство з історією ювелірного мистецтва України, виховання поваги до майстерності давніх ювелірів, розвиток логічного, образного мислення та естетичного смаку. Під час музейного уроку, на якому були присутні адміністрація школи та вчителі, учні змогли пройти стежками ювелірного мистецтва від сивої давнини до сьогодення. На завершення уроку, дітям було запропоновано, звважаючи на почуте і побачене, самим створити ескізи ювелірних прикрас. Результат вразив! Ескізи створені дітьми просто неймовірні і за виконанням і за своєю уявою.
Музей історичних коштовностей України, більш відомий як «Музей скіфського золота», є філією Національного музею історії України і розташований на територіі Києво-Печєрської лаври. В експозиції музею є чаші і культові вази скіфської епохи з царських курганів, а головним скарбом колекції є славнозвісна «Золота пектораль» із зображенням сцен з життя скіфів-кочовиків. До експонатів музею входять старовинні східні золоті прикраси з поховання цариці сарматів, твори давньоруських ювелірів, вироби майстрів XIV-XVI століть. Колти, сережки, підвіски, браслети приголомшують різноманітністю форм, сюжетів і витонченістю роботи. Завершується експозиція роботами відомих київських ювелірів XIX- початку XX століть.