Пожежна безпека очима дітей, рекомендовані питання
Іноді батькам доводиться залишати дітей вдома одних і переживати за безпеку власного чада. Набагато легше і спокійніше залишати підростаючого шибеника будинку, відчуваючи повну впевненість в його розважливості і грамотності в питаннях пожежної безпеки. Пустощі з вогнем може довести до самих плачевних наслідків. Саме тому правила пожежної безпеки для дітей, виховні бесіди та ігрові форми навчання навичкам протистояння вогню є важливою складовою у розвитку дітей.
Бесіди з малюками
Для того щоб розповісти дітям про причини виникнення вогню і його небезпеки, не потрібно багато часу. Якщо регулярно говорити з малюком на цю тему, наприклад під час прогулянки, дитина швидко вбере в себе настільки потрібну інформацію. Ну а вдома, користуючись побутовими приладами, включаючи газ або опалення, кожен батько зможе наочно пояснити, що означає пожежна безпека для дітей. Зате тепер юний шибеник буде обізнаний про потреби вимкнення побутових приладів по завершенні користування і про те, що потрібно перевіряти перед виходом з дому, чи не залишився включеним праска.
Пожежна безпека очима дітей, рекомендовані питання
Щоб батько був упевнений у своїй дитині, залишаючи його будинку навіть на короткий період, необхідно задавати своєму чаду наступні питання:
-
Що в першу чергу потрібно зробити, якщо раптом у квартирі виникне пожежа? - Зателефонувати 01, повідомити точну адресу, прізвище, вказати місце загоряння.
-
Як під час очікування пожежної бригади можна спробувати самостійно впоратися з вогнем? - Вогнище спалаху накривають ковдрами, пальто, закидають піском, поливають водою.
-
Який номер у пожежної служби? - 01, із стільникового телефону телефонувати за номером 010 і 112.
-
Як поводитися в умовах виниклої небезпеки? - Дотримуватися спокій і не піддаватися паніці.
-
Чи є сірники іграшкою? - Ні.
-
Чи можуть діти молодшого віку самостійно користуватися розеткою? - Тільки в присутності батьків.
Тільки коли діти будуть впевнено відповідати на кожне з поставлених питань, можна починати залишати їх вдома самих на короткий час.
За інформацією РУ ГУ ДСНС України