Порядок отримання сум бюджетного відшкодування платниками ПДВ у 2014 році
Відповідно до пункту 200.12 статті 200 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями контролюючий орган зобов’язаний у п’ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Згідно із пунктом 200.13 статті 200 Податкового кодексу України на підставі отриманого висновку відповідного контролюючого органу орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п’яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу.
Водночас, Законом України від 27 березня 2014 року «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», який набрав чинності 03.04.2014 р., підрозділ 10 розділ ХХ ПКУ доповнено пунктом 23 такого змісту:
«23. Установити, що органи, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» на підставі отриманих від відповідного контролюючого органу реєстрів інвентаризації платників податку та висновків із зазначенням суми податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню з бюджету, оформлюють видачу платникам податку, які подали до такого контролюючого органу заяву про оформлення відшкодування сум податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики, зазначену у реєстрах та висновках суму бюджетного відшкодування шляхом видачі у строки, визначені пунктом 200.13 ст. 200 ПКУ, облігацій внутрішньої державної позики строком обігу п’ять років.
Оформлення відшкодування сум ПДВ облігаціями внутрішньої державної позики прирівнюється до видачі платнику податку суми бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на рахунок платника податку.
Порядок випуску, обігу, погашення зазначених облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум ПДВ, а також основних умов їх випуску затверджується Кабінетом Міністрів України».
Таким чином, у 2014 році до затвердження Кабінетом Міністрів України порядку випуску, обігу, погашення облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум ПДВ, а також основних умов їх випуску, видача платникам ПДВ сум бюджетного відшкодування здійснюється у загальному порядку, визначеному пунктом 200.13 статті 200 ПКУ.
ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. Києві