Освітній вояж педагогів Оболонського району
З 12 по 16.02.2018 відбулась робоча поїздка педагогічних працівників, організована навчально-методичним центром управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, до Угорщини (м. Будапешт) та Словаччини (м. Братислава) з метою ознайомлення з особливостями освіти в цих європейських країнах. Поїздка була доволі насиченою та продуктивною.
13 лютого освітня делегація Оболонського району відвідала початкову школу Чонтварі. Заступник директора гостинно ознайомила гостей із закладом, відповідала на запитання. Це державний заклад, в якому навчаються 350 учнів, навчання відбувається до 8-го класу. До школи приймають за територіальним округом. У класі 25 дітей, але може бути й більше, до 30. На канікулах учителі займаються самоосвітньою діяльністю (онлайн-курси, тренінги).
14.02.2018 був не менш насиченим, адже делегація побувала в дитячому садочку «Katica bolcsi - ovi», що в перекладі означає «Божья коровка». Діти з 3-х років мають можливість відвідувати садочок за бажанням батьків, але, починаючи з 5-ти років, дитина в обов’язковому порядку повинна відвідувати садок з метою підготовки до школи.
Садочок приватний, невеличкий, але затишний. У ньому працює три групи – молодша, середня та старша, по 12 дітей. Кожного дня діти мають у розкладі чи то плавання, чи то катання на ковзанах, санчатах, обов’язкове заняття спортом.
Далі представників району чекали в Кереші Чома Шандор - гімназії з навчанням двома мовами (російською та угорською). Учні розповіли про заклад, його традиції, особливості. До речі, у гімназії вивчають й інші мови (за вибором): польську, німецьку, китайську. Під час вивчення мов класи діляться на групи. Після закінчення гімназії обов’язково складають екзамени. Цього ж дня відбулась і зустріч із директором Управління освіти 1-го району Буди Hajnissne Anda Eva, яка поділилась особливостями роботи управління освітою Угорщини та роботою навчальних закладів.
Садочок, школи працюють з 08:00 до 16:00, навчальний заклад сприяє розвитку дитини, з 17:00 дитина має бути в сім’ї, адже вихованням займається родина.
У кінці року кожен громадянин Угорщини, заповнюючи декларацію, може пожертвувати 1% доходів на благодійність – це може бути релігія, освіта.
15.02.2018. Словаччина. Братислава. Приватна Слов'янська гімназія. Майбутній дипломат Ілля детально ознайомив із освітою в Словакії та навчанням у гімназії. У гімназії навчається 150 учнів (12-15 у класі). На час зустрічі в закладі відбувалась олімпіада з російської мови (два етапи - усний та письмовий, культурологічного спрямування), так що олімпіади є не тільки в Україні. Підручники й зошити учні купують самостійно, особлива увага в гімназії приділяється толерантному, міжкультурному вихованню, серед предметів є й дипломатичний напрямок.
Тож, директори та заступники змогли не тільки перейняти досвід, ознайомитись із особливостями освіти в Угорщині та Словаччині та й насолодитися красою Відня, Будапешта і Братислави.
За інформацією управління освіти
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |