Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Організація медико-психологічної реабілітації ветеранів війни, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції

Опубліковано 25 травня 2016 року о 10:43

Медичне та медикаментозне забезпечення ветеранів Другої світової війни, учасників бойових дій, учасників АТО є пріоритетним завданням для медичних установ Оболонського району.  

На обліку в лікувальних установах знаходиться 1838 осіб з числа учасників бойових дій, 1082 інваліди Другої світової війни та 3500 учасника АТО. Консультативну та діагностичну допомогу вони можуть отримати в міському діагностичному центрі, міській онкологічній та ендокринологічній лікарнях, науково-дослідному центрі променевої діагностики, інституті геронтології та геріатрії АН України та в інших закладах. Госпіталізація здійснюється в Київський міський шпиталь інвалідів війни, КМКЛ№8, де є 37 ліжок, терапевтичне та неврологічне відділення МКЛ №10 та ДУ воїнів-інтернаціоналістів при МОЗ «Лісова Поляна». В поліклініках району функціонують кабінети лікарів, відповідальних за організацію медичного забезпечення ветеранів війни, укомплектовані штатами лікарів та медичних сестер.

З метою підтримання системи медичного забезпечення ветеранів війни, наказу МОЗ України "Про затвердження Положення про порядок проведення комплексних профілактичних оглядів, медичної реабілітації ветеранів війни» від 09.12.2002 № 463  в Оболонському районі було забезпечено комплексний щорічний диспансерний огляд. За І квартал 2016 року 60% учасників бойових дій та більше 65% інвалідів війни були оглянуті терапевтами, хірургами, невропатологами, офтальмологами та стоматологами в районних поліклініках та на дому. Запропоновано та проведено лікування на рівні денного стаціонару, стаціонару на дому, в шпиталі інвалід війни, КМКЛ №10 та інших стаціонарних закладах міста.

На даний час для героїв сьогодення – наших учасників АТО, в закладах охорони здоров’я  також створені пріоритетні умови для отримання медичної допомоги. 

З метою організації обстеження та надання всебічної  медичної допомоги демобілізованим особам по Управлінню охорони здоров’я Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації визначено відповідальну особу щодо вирішення питань пов’язаних з безпосереднім зверненням учасників АТО до медичних установ. Районний фахівець по організації допомоги ветеранам війни також займається координацією надання медичної допомоги учасникам АТО. Також в лікувально-профілактичних комунальних закладах визначено відповідальних осіб з забезпечення належним медичним обслуговуванням військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я під час проведення антитерористичної операції на сході України.

На рівні Оболонської райдержадміністрації працює Міжвідомча координаційна комісія по роботі з сім’ями, члени яких є учасниками антитерористичної операції та сім’ями, переміщеними з тимчасово окупованої території Автономної республіки Крим та зони проведення антитерористичної операції.  В районі для бійців АТО створено «єдине вікно» з питань організації медичної допомоги на базі КНП «Консультативно-діагностичний центр» Оболонського району. Розроблено схеми маршруту пацієнта та наявні ДОРОЖНІ  КАРТИ «Щодо надання державних соціальних гарантій учасникам бойових дій, які брали безпосередньо  участь в антитерористичній операції».

Дільнична мережа запрошує демобілізованих осіб в лікувальні установи для проведення медичного огляду і визначення тактики подальшого лікування та заходів реабілітації.

Забезпечено першочергове безкоштовне лабораторне обстеження, УЗД, рентгенологічне, функціональна діагностика та МРТ, консультації спеціалістів.

Для зручності демобілізованих, в разі необхідності, в межах закладів охорони здоров’я підпорядкованих Оболонській районній в місті Києві державній адміністрації забезпечується супровід медичним персоналом. Проводиться лікування в умовах денних стаціонарів (соматичного та хірургічного). В разі необхідності проводиться оформлення документів на МСЕК.

Вже  взято на облік: 337 осіб, з них 270 осіб кияни (демобілізованих 146, комісованих 45), 57 осіб спостерігаються у відомчих лікувальних установах СБУ та МВД.

Лікарями первинної ланки здійснено 261 відвідування учасників АТО та проведено планові медичні огляди в лікувальних закладах; 190 осіб взято на Д-облік у різних спеціалістів.

Надано допомогу у проходженні МСЕК 41 особі, з них 15 осіб визнано інвалідами  (ІІ гр. - 4 особа, ІІІ гр. – 11 осіб);  26 особам визначено відсоток втрати працездатності.

За інформацією ПТД №1 на даний час зареєстровано 1 випадок захворювання на туберкульоз у воїна АТО.

В лікувальних закладах, які передані в підпорядкування Оболонській районній в місті Києві державній адміністрації, забезпечено проведення обов’язкового медичного огляду військовослужбовців, звільнених у запас (демобілізованих) та комісованих за станом здоров’я, які були призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період.  Визначаються потреби демобілізованих в санаторно-курортному лікуванні та проведенні реабілітації. Забезпечено направлення демобілізованих військовослужбовців, у яких виявлені порушення у стані здоров’я, на стаціонарне обстеження у заклади охорони здоров’я, на реабілітаційне лікування в шпиталь ветеранів війни та санаторії  різного профілю. Налагоджено тісний взаємозв’язок зі всіма службами Оболонського району, а саме: Управлінням праці та соціального захисту населення, Оболонським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, військкоматом, реабілітаційним центром шпиталю інвалідів війни, Київською міською клінічною лікарнею №8.

Наприклад, згідно заявки управління праці та соціального захисту населення в кінці 2015 року було проведено відповідну роботу та відібрано 25 осіб для проходження лікування в санаторії «Феофанія». Також наприкінці року з жовтня 2015 року для проходження курсу санаторно-курортного лікування було направлено 16 осіб з числа демобілізованих в санаторій «Курорти Приазов’я», «Кристал Трускавець», «Остреч», «Орізонт» Одеської області, «Діброва» Біла Церква. Для отримання психологічної реабілітації в тих же самих санаторіях було проліковано 18 осіб з числа демобілізованих.

Протягом 2015 року в реабілітаційний центр шпиталю інвалідів ВВВ було направлено 11 учасників бойових дій АТО, в тому числі комісованих 11.

Протягом І кварталу 2016 року на реабілітацію було направлено 8 осіб, з них: 1 – інвалід війни, 7 – учасники бойових дій; в тому числі  3 комісованих.

На даний час з метою забезпечення необхідною медико-психологічною допомогою киян-учасників антитерористичної операції, згідно п.4 наказу Департаменту охорони здоров’я  (КМДА) м. Києва № 340 від 23.06.2015 р. та на виконання рішення розширеної тематичної апаратної наради Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради від 27.07.2015р. , в філії №1 КНП «КДЦ» Оболонського району  за адресою вул. Л. Гавро, 26  з 04 вересня 2015  року розпочав роботу кабінет для надання  медико-психологічної допомоги  киянам – учасникам АТО. В кабінеті проводять прийом лікар-психолог та лікар-психотерапевт згідно графіку.

У реєстратурі та на кожному поверсі закладу є інформація про графік прийому лікарів психолога та психотерапевта, журнал попереднього запису знаходиться в реєстратурі.  

Для покращення інформованості серед спеціалістів КНП «КДЦ» та КНП «ЦПМСД» лікарями кабінету медико - психологічної допомоги було проведено лекції про клінічні прояви посттравматичного стресового розладу.

З початку відкриття кабінету вже було надано консультативну допомогу 93 учасникам АТО та 84 особам, з числа членів сімей та 69 переселенцям з зони проведення АТО.

Пацієнти, які потребують більш високоспеціалізованого лікування, скеровуються лікарями до відділення психосоматичних розладів КМКЛ №8. Лікарі консультують пацієнтів у вівторок та четвер з 08:00 до 15:00 безкоштовно, при необхідності госпіталізують на лікування.

З діагнозом посттравматичний стресовий синдром та порушення соціальної адаптації за 2015 рік там проліковано 19 осіб.

В структурі КНП «КДЦ» в філії на Йорданській (Лайоша Гавро), 26 працюють 2 денних стаціонари: терапевтичного профілю на сьомому поверсі на 19 ліжко місць і хірургічного профілю на п’ятому поверсі на 7 ліжко місць. На першому поверсі розташовано процедурний кабінет для в/м ін’єкцій пацієнтам, яким вони призначені.

Спеціалісти кабінету мають можливість консультувати пацієнтів та при необхідності направляти на лікування в денний стаціонар, яких розташований на цьому ж поверсі в КНП «КДЦ».

Міжвідомча координаційна комісія району тісно співпрацює зі спілкою ветеранів війни, спілкою учасників АТО району та громадськими організаціями.

Наразі, в усіх районах міста Києва проводиться місячник «Дні здоров’я» для учасників АТО. Інформація про проведення заходу розміщена на сайті Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації та в лікувальних установах району.

Учасник антитерористичної операції має звернутись до дільничного лікаря терапевта і  після огляду, згідно рекомендацій лікаря, зможе пройти безкоштовно обстеження (загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, цукор крові, флюорографія, ЕКГ) та проконсультуватись у необхідних вузьких спеціалістів, за направленням дільничного лікаря, позачергово.  Заходи будуть тривати до 16.06.2016.

Необхідність розв’язання проблем реабілітації учасників АТО нині є одним з найбільш значущих питань. Сьогодні дуже важливо, щоб люди повернулись у реальне життя, знали, що ми їх шануємо і що вони можуть отримати не тільки повноцінне відновлення, а й кваліфіковану медичну та психологічну допомогу.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux