Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Ольга Стефанішина зустрілася з новим Генеральним секретарем Ради Європи Аленом Берсе

Опубліковано 06 грудня 2024 року о 09:57
фото

У четвер, 5 грудня 2024 року, у Києві, Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина провела зустріч із Генеральним секретарем Ради Європи Аленом Берсе. Сторони обговорили ключові аспекти співпраці України та Ради Європи в умовах повномасштабної війни.

Участь у зустрічі також взяли: Мачей Янчак, Голова Офісу Ради Європи в Україні; Олександр Банчук, заступник Міністра юстиції України; Маргарита Сокоренко, Уповноважена у справах Європейського суду з прав людини; Катерина Левченко, Урядова Уповноважена з гендерної політики України та інші.

Ольга Стефанішина привітала Алена Берсе зі вступом на посаду та подякувала за послідовну підтримку України. У відповідь, Генсекретар підтвердив високий рівень відданості Ради Європи підтримці України, наголосивши на важливості забезпечення сталості спільної роботи з Урядом України.

Сторони обговорили прогрес у роботі Міжнародного реєстру збитків як складової міжнародного компенсаційного механізму. Ольга Стефанішина підкреслила, що Україна розраховує на створення Комісії з розгляду заяв та Компенсаційного фонду, як його наступних елементів.

«Міжнародний реєстр збитків – це не лише інструмент обліку. Ми розглядаємо його як основне джерело й надійну базу даних про збитки для притягнення росії до відповідальності», – зазначила Ольга Стефанішина.

Генсекретар запевнив, що Рада Європи забезпечить продовження роботи Міжнародного реєстру збитків. Він повідомив, що зараз йде активна робота над створенням Комісії з розгляду заяв. Урядовиця зауважила на важливості того, щоб майбутній Компенсаційний фонд поповнювався за рахунок конфіскованих активів рф, а також на лідерстві Ради Європи в цьому питанні.

Учасники, серед іншого, підкреслили важливість залучення України до органів діяльності майбутньої Комісії та охоплення якомога більшої кількості держав у межах підтримки роботи Міжнародного реєстру збитків.

Також обговорювалося питання повернення українських дітей, незаконно депортованих рф. Ольга Стефанішина повідомила, що Мін’юст створює реєстр депортованих дітей та відзначила важливість приєднання Ради Європи до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей. Вона наголосила, що реєстр депортованих дітей стане надійним джерелом даних про кожну дитину, незалежно від тривалості її перебування на території рф. Вона також проінформувала представників Ради Європи щодо нещодавно ухваленого законодавства, яке визначає статус депортованої дитини.

«Тобто, в будь-який час протягом 10, 20 чи 30 років після війни, людина матиме цей статус. Вона буде в базі даних, навіть якщо всі ці роки перебувала на території рф. Говорячи про правосуддя і післявоєнний порядок, дуже важливо, щоб ми мали дані з реєстру депортованих дітей, які підтвердять, що та чи інша людина має статус примусово депортованої, а не колаборанта чи ще когось», – підкреслила Ольга Стефанішина.

Ален Берсе зі свого боку під час зустрічі зауважив на планах призначити Спеціального представника у справах українських дітей.

Серед інших тем обговорення – практична експертна підтримка України з боку Ради Європи, зокрема в контексті руху України до ЄС у сферах захисту прав людини, забезпечення верховенства права та розвитку демократичних інституцій, а також механізми підтримки постраждалих від сексуального насильства під час російської агресії проти України.

eu-ua.kmu.gov.ua


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux