Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Ольга Стефанішина взяла участь у засіданні профільного Комітету Верховної Ради щодо Звіту Єврокомісії про Україну

Опубліковано 06 листопада 2024 року о 08:05
фото

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністерка юстиції Ольга Стефанішина взяла участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до ЄС щодо презентації Звіту Європейської Комісії щодо України в межах Пакету розширення 2024 року.

Під час засідання був розглянутий прогрес нашої держави у просуванні до членства в ЄС, а також виклики та рекомендації Єврокомісії щодо подальших кроків у наближенні національного законодавства до права ЄС.

«Новий Звіт по Україні в межах Пакету розширення містить рекомендацію про те, щоб почати роботу з відкриття переговорних кластерів якнайшвидше. Звертаю увагу, що мова йде саме про рух не в межах класичного підходу, кластер за кластером, а можливість забезпечити масштабнішу роботу. Тепер все залежить від нашої спроможності та політичної волі, – зазначила Віцепрем’єр-міністерка. – До цьогорічного звіту, ми готувались у синергії та співпраці з іншими країнами-кандидатами, зокрема Західних Балкан, з Молдовою, координувались, підтримували і допомагали нашим делегаціям на кожному етапі переговорів в Брюсселі. Це важлива практика, яку ми прагнемо продовжити».

Вона підкреслила, що з кожним роком рекомендації ЄС в межах Пакету розширення набуватимуть більш чіткої форми, ставатимуть більш політичними, у зв’язку з тим, що паралельно із підготовкою звіту, триває переговорний процес про вступ України до ЄС.

«Україна попри всі ризики та обмеження, залишається демократією, що розривається, навіть в умовах повномасштабної війни наша країна не стикається з такими викликами, які бачать сьогодні інші країни пострадянського табору. І це величезний внесок українського народу у те, що ми маємо можливість прочитати в паперових документах.  Так само не будемо забувати, що у звіті відзначена висока суспільна підтримка руху України до Європейського Союзу, і для нас це важливо, ці речі також не мають сприйматися як даність», – підкреслила Ольга Стефанішина. 

Окремо урядовиця наголосила на тому, що Звіт Європейської Комісії є технічним документом.

«У ньому міститься лише одна політична рекомендація, яка передбачає, що Україна відповідає Копенгагенським критеріям членства і може рухатись, відповідно, в наступних етапах переговорів. Решта рекомендацій мають значення, але вони є загальними і будуть конкретизуватися вже в межах переговорного процесу. В цьому зв’язку, хочу звернути увагу, що 12 листопада завершується блок скринінгу по фундаментальному кластеру і за 6 тижнів Європейська Комісія надасть детальний звіт по кожному з блоків політичних рекомендацій», – додала Віцепрем’єр-міністерка.

Наприкінці свого виступу Ольга Стефанішина також закликала до пришвидшеного розгляду та ухвалення пріоритетних євроінтеграційних законопроєктів для збереження високої динаміки просування до членства в ЄС.

Голова Комітету ВРУ питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала присутнім за участь у засіданні та відзначила важливість ефективної координації між Парламентом та Урядом для визначення подальших пріоритетів у порядку денному реформ щодо наближення України до членства в ЄС.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко зазначив, що подальші пріоритети роботи мають враховувати виконання Угоди про асоціацію, а також виконання Українського плану в межах ініціативи Ukraine Facility, адже ці задачі є вагомими індикаторами на шляху до членства.

Зі свого боку Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова наголосила, що Звіт по оцінці України є позитивним, адже попри виклики триваючої повномасштабної війни, Україна демонструє надзвичайний євроінтеграційний прогрес. Вона підкреслила, що Україна має прогрес по всіх переговорних розділах, окрім розділу «Свобода пересування працівників», оскільки поки існують перешкоди через воєнний стан.

У засіданні в гібридному форматі (онлайн та оффлайн) взяли участь зокрема Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції СКМУ Олександр Ільков, Голови підкомітетів з питань адаптації законодавства до права ЄС, представники Міністерства економіки, Міністерства фінансів, Міністерства розвитку громад та територій, Міністерства освіти та науки, Міністерства аграрної політики та продовольства, Антимонопольного комітету, Держстату, а також представники Платформи громадянського суспільства та ГО та інші.

eu-ua.kmu.gov.ua


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux