Олександр Попов ознайомився з основними етапами будівництва всього Меморіального комплексу «Героям Чорнобиля».
Роботи з реконструкції паркової зони на розі вулиць Ніколаєва та Бальзака розпочаті ще у 2006 році. Першою чергою цього масштабного проекту стало відкриття скульптурної композиції «Прометей» у 2007 році. Далі з 2010 року поступово завдяки підтримці Кабінету Міністрів України та керівництва КМДА були завершені монтажно-будівельні роботи зі спорудження пам’ятного знаку «Героям Чорнобиля». Згодом були облаштовані такі архітектурні елементи як стіна «Пам’яті» та елемент «Земля».
На сьогодні вже завершені роботи зі спорудження ще одного архітектурного елементу Меморіального комплексу «Героям Чорнобиля» – ротонди «Пантеон пам’яті». Попереду будівництво каплиці, де буде зберігатися книга загиблих ліквідаторів.
Голова КМДА Олександр Попов підкреслив важливість відкриття ротонди для мешканців Деснянського району, де проживає майже 18 тисяч чорнобильців, що складає 23,6% від усіх постраждалих Києва, з яких 7428 осіб – ліквідатори.
Довідково.
Архітектурно-художній зміст ротонди є символічним. На периметрі кола розміщено 15 колон, що символізують країни-республіки Радянського Союзу, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської аварії. У центрі композиції знаходиться скульптура Покрови Божої Матері як символ пам’яті загиблих ліквідаторів. Скульптура висотою 2,5 метри розташована на кріпленнях, які зв’язані з 15 колонами монолітним поясом. Загалом висота ротонди становить 8 метрів.