О 4 ранку Київ бомбили: сьогодні українці відзначають День пам`яті та скорботи
На жаль, кривава історія повторилася через 80 років.
Сьогодні, 22 червня, українці відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
Пам’ятна дата опинилася в календарі визначних для України дат не відразу — відповідний указ був підписаний другим президентом Леонідом Кучмою лише у 2000 році. На рішення президента вплинула ініціатива громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних сил та жертв нацистських переслідувань.
Саме 22 червня о 4 ранку війська нацистської Німеччини без оголошення війни перейшли кордон Радянського Союзу і почали захоплювати території.
Війна супроводжувалася жорстокістю, масштабними руйнуваннями населених пунктів, знищенням великих груп населення, депортаціями тощо. Близько третини усіх загиблих у Другій світовій війні припадає на німецько-радянську війну.
За підрахунками інституту історії України НАН України, в лавах Червоної армії загинуло 3,5-4 млн українців, у партизанських формуваннях — від 40 до 60 тис., у загонах ОУН та УПА — понад 100 тис. Прямі людські втрати України, за оцінками цього інституту, становлять 8-10 млн, демографічні — 10-13 млн осіб.
Але через 80 років ця кривава історія повторилася. 24 лютого близько 4 години ранку за київським часом президент рф володимир путін, під видом проведення так званої «спеціальної воєнної операції» з метою нібито «демілітаризації та денацифікації», напав на мирну Україну.
За кілька хвилин українські міста зазнали потужних ракетних та артилерійських ударів. Російські війська вдерлися в Україну з кількох напрямків, у тому числі з території білорусі.
З перших днів повномасштабного вторгнення російських військ в Україну щодня в різних регіонах під обстріли та авіаудари потрапляють мирні громадяни, автомобілі швидкої допомоги, дитячі будинки, лікарні та житлові райони.
За час війни в Україні загинуло майже 4600 мирних жителів, з них постраждали вже понад 910 дітей.
Ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.
І навіть сьогодні, у День пам`яті та скорботи киян попереджають про можливі провокації. Адже жахливі події 22 червня 1941 року вдруге повторилися 24 лютого 2022 року. Тому рашисти можуть «відсвяткувати» це черговими обстрілами України.
А загалом, цього дня необхідно поставити свічку за всіх українців, які загинули заради свободи і незалежності нашої держави.
vechirniy.kyiv.ua