Не втратити жодної хвилини: делініатори встановлюють біля медичних закладів столиці
З 17 до 23 травня триває шостий Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху. До цієї події приєднується столиця. Так, у Києві встановлюють делініатори, які запобігають хаотичному паркуванню та впорядковують рух авто і нагадують, що однією з причин травматизму на дорогах є перевищення швидкості.
Головна ж мета тижня безпеки дорожнього руху у тому, щоб вдвічі скоротити кількість смертей і травм у результаті дорожньо-транспортних пригод до 2030 року.
«Безпека міських вулиць — це і про безпечну швидкість, і про належну транспортну інфраструктуру, і про альтернативні види транспорту, і про безпечну поведінку учасників дорожнього руху. Але на цьому ми не зупинимося: ми ведемо активну роботу, щоб кожен тиждень у Києві був тижнем безпеки на дорогах», — зазначив заступник голови КМДА Костянтин Усов.
Щоб припинити хаотичне паркування, яке заважає проїзду спецтранспорту та приватних автомобілів, встановлюють делініатори на вулицях столиці та біля медичних установ. Зокрема встановили делініатори біля двох Київського міського пологового будинку № 2 та Центру екстреної медичної допомоги на вул. Електротехнічній, 7.
«Щодня там народжуються маленькі кияни, і їхні мами не повинні втрачати ні секунди через те, що хтось вирішив припаркуватися, нехтуючи правилами», — зазначив заступник голови КМДА.
За його словами, у рамках програми з максимально швидкого перевезення хворих до медичних закладів Києва працівники Центру організації дорожнього руху з початку року вже упорядкували території біля 7-х лікарень. Планується упорядкувати проїзди для спецтранспорту ще у близько десяти медзакладах.
Комплексна програма в місті реалізується за дорученням міського голови.
Цьогоріч Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху пройде під гаслами #StreetsForLife (#ВулиціДляЖиття) та #Love30 (#Любимо30) і буде присвячений обмеженню швидкості руху транспортних засобів до 30 км/год у межах житлових і пішохідних зон у містах.
За даними Патрульної поліції, найбільше людей внаслідок ДТП в Україні гине саме через перевищення безпечної швидкості. Так, впродовж минулого року з цієї причини на українських дорогах було втрачено 1 776 життів. Ще 11 411 людей травмувалися. Загалом через надмірну швидкість за рік у нас сталося 38 768 ДТП.
vechirniy.kyiv.ua