Навігатор на 8 лютого: що цікавого в Києві
Вечір художній: 50 відтінків українського Клімта
З 8 лютого 2018 року в Музеї історії Києва відкривається виставка легендарного київського художника Віктора Зарецького, всесвітньо відомого своїми експресивними полотнами, якого ототожнюють з Густавом Клімтом. Кожна картина з виставки «50 відтінків Віктора Зарецького» має свій відтінок, свою рису, свій характер. На виставці буде представлено 5 монументальних робіт: «Театр» за романом Булгакова «Майстер і Маргарита», «У тролейбусі», полотно «Вознесіння», присвячене дружині Аллі Горській, а також ТОП-10 робіт художника: «Мальви», «Тривога. Жовтень», «Сполохи»), пейзажний, символічний та жанровий живопис. Усі роботи унікальні. Більшість картин виставки музейного масштабу і виставлятимуться публічно вперше. Майже всі роботи опубліковані в каталогах.
Коли: 8.02 – 1.03.2018
Де: МВЦ «Музей історії міста Києва», вул. Б. Хмельницького, 7
Вечір з особливим змістом: прем'єра фільму «МІФ». Київ
«МІФ» – новий фільм авторів стрічки Добровольці Божої Чоти - The Ukrainians Леоніда Кантера та Івана Яснія – розповідає історію життя та загибелі Василя Сліпака – оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом. У стрічці поєднано документальні кадри та анімацію, яку створив український карикатурист Журавель Юрій Zhuravel Yuriy. Музику для фільму написали одні з кращих композиторів сучасності. Серед яких Євген Гальперін, що писав музику для Люка Бессона і був близьким другом Василя; Роман Григорів та Ілля Разумейко (формація NOVA OPERA) та Едуард «Діля» Приступа.
Коли: з 18:00 по 21:00
Де: кінотеатр "Україна", вул. Городецкого, 5
Вхід на прем'єру за запрошеннями та доброчинними внесками.
Вечір літературний: Навіщо комусь знати чужі родинні історії?
Книгарня Є та Видавництво "Комора" запрошують поміркувати про те, як і для чого українські письменники сьогодні пригадують родинні історії. «Мала», приватна, родинна історія, щось дуже особисте на тлі подій історії «великої». Як і навіщо вони з’являються в сучасній українській літературі? Чи треба писати про таку пам’ять — фрагментовану, деконструйовану, затерту в катастрофах двадцятого століття? Про це та інше розмовляємо з нагоди виходу роману «Люди в гніздах» Олега Коцарева з автором книжки та письменницею Вікторією Амеліною, авторкою нещодавно опублікованого роману «Дім для Дома». Модерує Оксана Плаксій.
Коли: о 18:30
Де: вулиця Лисенка, 3
Вхід вільний
Вечір в кіно: Короткометражки про кохання
З 8 лютого у кінотеатрі "Жовтень" стартує показ найзворушливіших короткометражок про взаємне та не дуже взаємне кохання :) Це історії про почуття, яке кожен з нас бажає відчути. Добрі, смішні, теплі, надихаючі - ці історії змотивують відкрити своє серце для кохання та подарують приємні емоції. Фільми транслюються мовою оригіналу (в основному англійською) з українськими субтитрами.
Коли: http://zhovten-kino.kiev.ua/fi…/korotkometrajki-pro-kohannya
Де: кінотеатр "Жовтень"
Вартість: 50-90 грн
Вечір виставковий: «Uтопія: трансформації українського Сходу»
Виставка «Uтопія: трансформації українського Сходу» – це результат мультидисциплінарного дослідження культури, урбаністики й ідентичності шести міст Донецької та Луганської областей: Лисичанськ, Бахмут, Покровськ, Сєвєродонецьк, Костянтинівка, Добропілля. Дослідження проводилося командою «Метамісто: Схід» протягом 11 місяців, із грудня 2016 до листопаду 2017 року. Комплексне урбаністичне вивчення провела команда Urban Curators, а представники «Конгресу активістів культури» збирали дані про стан сучасної культури.
Коли: 19:00
Де: IZONE, Набережно-Лугова, 8
Розклад виставки: 8 лютого – 11 березня 2018, 12:00 – 20:00, без вихідних
Вечір музичний: презентація саундтреку до фільму «Посттравматична рапсодія»
Киян запрошують на презентацію музичного альбому – саундтреку до фільму «Посттравматична рапсодія Тараса Компаніченка. Альбом складають сучасні пісні, і такі, що відповідають історичним періодам, представленим у стрічці - від битви на Калці до Іловайська. Посттравматична рапсодія – українська епічна драма, знята режисером Павлом Когутом, екранізація однойменної п’єси Дмитра Корчинського. Стрічка розповідає про бійця добровольчого батальйону Сашка, що, виживши після обстрілу під Іловайськом, пробирається до своїх – і зустрічає дорогою найнеочікуваніших супутників і ворогів. Прем’єра стрічки відбудеться 2 березня 2018 року.
Коли: о 19:00
Де: Музей книги та друкарства України, вул. Лаврська, 9 (Національний Києво-Печерський заповідник, корпус 11).
Вхід вільний
Увага автомобілістам
Увечері 8-го лютого в’їзд великовагового транспорту до столиці можуть обмежити. У цей день очікується погіршення погоди, зокрема, снігопад. Просимо водіїв урахувати цю інформацію при плануванні маршрутів.
Міська влада інформує: автомобілі, що заважатимуть розчищати автошляхи від снігу, будуть евакуйовані.
Також міська влада переконливо просить киян у разі погіршення погодних умов не користуватися особистим авто, а, за можливості, надавати перевагу громадському транспорту.
Прогноз погоди від синоптиків Українського Гідрометцентру
8 лютого в столиці очікується мокрий сніг, налипання мокрого снігу, на дорогах місцями ожеледиця. Про це повідомили в Українському гідрометцентрі.
Також завтра буде хмарно, вночі без опадів, вітер південно-східний, 7-12 м/с, температура вночі 3-5° морозу, вдень близько 0°.
9 лютого синоптики прогнозують у Києві мокрий сніг і дощ, вночі налипання мокрого снігу, 10 лютого місцями невеликий мокрий сніг. У ці дні на дорогах також очікується подекуди ожеледиця, вітер південно-східний із переходом на північно-західний, 7-12 м/с, температура вночі та вдень 0-2° тепла.
vechirniykiev.com.ua