Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

НАТО і Україна домовились обмінюватись досвідом і знаннями з підготовки військової поліції

Опубліковано 20 червня 2025 року о 11:30
фото

20 червня 2025 року НАТО погодилась визнати 25-й Навчальний центр військової поліції у Львові, Україна, як Навчально-освітній центр партнерства НАТО (PTEC).

Експерти з різних установ НАТО і країн Альянсу оцінювали 25-й Навчальний центр військової поліції в Центрі передового досвіду військової поліції НАТО в Бидгощі, Польща, в березні 2025 року.

PTECs формують глобальну мережу інституцій, які пропонують курси і академічні семінари цивільним і військовим з країн-членів і партнерів НАТО. Їхня мета полягає у вдосконаленні професіоналізму національного персоналу, посилення здатності військових добре співпрацювати між собою і проведення освітніх і навчальних заходів в рамках програм і політики партнерства НАТО. З часу започаткування спільноти PTEC в 1999 році Україна є активним її членом, завдяки участі  свого Міжнародного центру миротворчості та безпеки (IPSC).

Попри численні виклики, які російська війна поставила перед Україною, 25-й MPTC використовує уроки, отримані в бойових умовах, для удосконалення курсів і пошуку нових можливостей для підготовки. Він активно співпрацює зі спільнотою зацікавлених сторін Військової поліції НАТО та Центром передового досвіду військової поліції НАТО,  розташованим в Бидгощі, Польща, над розробкою високоякісних курсів. Це допомагає підсилювати навчальні ініціативи з дисципліни «Діяльність військової поліції».

Співпраця з НАТО також буде посилюватись через Спільний центр аналізу, підготовки та освіти (JATEC) НАТО - Україна, який також розташований у Бидгощі. 25-й MPTC створюватиме синергію з JATEC і додаватиме вартість, виявляючи і застосовуючи уроки, отримані під час російської агресивної війни. Співпраця між НАТО і Україною характеризується спільним завданням посилення оперативної сумісності. Українські посадовці зазначали, що вони бачать НАТО відповідною платформою, на якій їхні оборонні інституції можуть ділитися своїми унікальними і найсучаснішими силами і засобами з членами Альянсу і партнерами-однодумцями.

Центри, які бажають приєднатися до мережі PTEC, повинні пройти ретельне оцінювання. Оцінювання 25-го MPTC в березні експертами зі штаб-квартири НАТО, Командування ОЗС НАТО з питань операцій та інших установ НАТО і країн Альянсу, як виняток, здійснювалось у Бидгощі через агресію Росії проти України, яка триває.  Представники Центру і експерти НАТО користувались можливостями Центру передового досвіду військової поліції НАТО. Експерти НАТО дійшли висновку, що Центр продемонстрував високий рівень знань і досвіду, професіоналізм і ознайомленість зі стандартами НАТО. MPTC у Львові, Україна, став 36-м членом мережі Навчальних і освітніх центрів партнерства.

nato.int




Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux