На соціальну програму «Рука допомоги» з бюджету виділять 9,6 мільйонів гривень
Міністерство соціальної політики перезапускає програму самозайнятості.
З початком повномасштабної війни Україна перед багатьма викликами. Країна, яка бореться за свою свободу також продовжує дбати і про тих, хто опинився у складних життєвих обставинах.
Зокрема розробляють механізми підтримки для організації підприємницької діяльності і здобуття економічної самостійності для малозабезпечених родин.
В рамках цієї політики Мінсоцполітики перезапускає програму «Рука допомоги», яка спрямована на допомогу малозабезпеченим особам у відкритті власної справи. Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.
Програму було розроблено спільно зі Світовим банком, у 2016 -2018 роках вона була діяла у Львівській, Полтавській, Харківській, Донецькій, Житомирській, Чернігівській областях і зарекомендувала себе як успішний соціальний проєкт. За цей період 237 підприємців змогли започаткувати власну справу.
Наразі, тимчасово згорнуту з початком повномасштабної війни, програму «Рука допомоги» поновлено. На реалізацію програми держава виділить 9,6 мільйонів гривень.
У чому суть програми?
Програма дає можливість непрацюючим працездатним особам з числа членів малозабезпеченої сім’ї отримати одноразову безвідсоткову поворотну допомогу у розмірі до 100,5 тис. грн для відкриття чи розвитку власного бізнесу
На що дається фінансова допомога?
На придбання обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку власної справи
На яких умовах дається кредит?
Людина може отримати безвідсотковий кредит від держави строком на 3 роки для започаткування власної справи
Умови повернення допомоги?
- Або після закінчення трирічного строку з дати її отримання, однією сумою (протягом 30 календарних днів)
- Або достроково, частинами відповідно до графіка, погодженого центром зайнятості.
Важливо: сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів і ЄСВ.
Фінансова допомога не повертається, якщо підприємцем:
- сплачено податки, збори і ЄСВ в сумі, що перевищує суму наданої допомоги;
- у перший рік з дати отримання допомоги працевлаштовано за направленням центру зайнятості не менше 2-х осіб із малозабезпечених сімей строком не менше, ніж на два роки.
Як скористатися цією можливістю?
Для отримання такої допомоги людина, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, має звернутися до найближчого Центру зайнятості.
Там подати до створеної при Центрі зайнятості Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї:
— заяву про надання фінансової допомоги
— бізнес-план
— довідку про несудимість.
До складу Комісії включаються представники центру зайнятості, представники органів соціального захисту населення, органів місцевого самоврядування, територіальних органів ДПС, організацій (об’єднань) роботодавців і профспілок (за згодою).
Комісія розглядає документи і — після засідання — надсилає претенденту на фінансову допомогу письмове повідомлення про прийняте рішення.
Якщо рішення позитивне, людина має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа-підприємець протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення.
Нагадаємо, на обліку столичної служби зайнятості перебуває понад 5 тисяч громадян.
vechirniy.kyiv.ua