На Оболоні відбулися змагання для Захисників та Захисниць — «Київ Незламний»
У столиці відбувся комплексний спортивний захід для ветеранів «Київ Незламний».
Його організували Департамент молоді та спорту КМДА, Федерація стронгмену України за участі «Київ Мілітарі Хаб».
Яскраве дійство на спортивних майданчиках, які організували просто на набережній затоки Оболонь, привернуло увагу сотень киян-вболівальників. На змаганнях були присутні рідні та близькі учасників — воїнів, що проходять реабілітацію після тяжких поранень.
За словами заступниці голови КМДА Марини Хонди, це вже треті спортивні змагання для наших Захисників та Захисниць — «Київ Незламний».
«Спорт завжди об’єднує, допомагає знайти нових друзів та надихає на досягнення нових вершин. І сьогоднішній спортивний захід — не виняток. Усі учасники продемонстрували, що немає нічого неможливого, коли є ціль, воля та наполегливість. Ви — неймовірні! Дякую усім, хто долучився до організації заходу! Разом ми — сила!», — сказала Марина Хонда.
В рамках «Київ Незламний» на Оболоні відбулося три види змагань, серед яких найяскравішими та емоційними були крос фіт та командне веслування. Запам’ятався й жим лежачи та стронгмен, коли спортсмени перетягали гігантські покришки від тракторів, вижимали штангу та підтягували дуже важкі шари на висоту.
Атмосфера на змаганнях, де зібралися герої — захисники України панувала особлива: тут не відчувалося духу суперництва. Навпаки, чоловіки наче всі разом робили одну справу, нібито виконували завдання, яке перед ними стоїть. А в перервах — вітання, перемовини, дружні обійми, розповіді про себе та про плани на майбутнє.
Ми розпитали героїв про їх ставлення до спорту в тих обставинах, які спричинила війна.
«Я вже не вперше беру участь у таких заходах. Коли Федерація стронгмену проводить змагання, я стараюсь бути присутнім. Нині я займаюся веслуванням на тренажері, а до того, в мирному житті просто займався своїм фізичним розвитком», — говорить захисник Київщини Олександр Швачка.
Олександр розповідає, що після лікування через важке поранення, йому поступила пропозиція від Федерації стронгмену й він її прийняв, адже переконаний, що спорт робить життя цікавішим.
«Такого масштабу змагання, яке проводить Федерація, мені допомагає поспілкуватися з такими ж ветеранами, фізично розвинутися. Поруч знаходяться заслужені атлети, які надихають. Завдяки цьому воїн набагато легше повертається в соціум», — пояснює Олександр.
Він розповів, що поранення отримав 13 березня 2022 року на Київщині, біля Макарова. Тоді вороги зайшли з двох флангів танком та БМП за підтримки піхоти. Осколок танкового снаряду відрізав Олександру ногу.
«До широкомасштабного вторгнення, я був в оперативному резерві першої черги, у 2015 — 2016 роках пішов добровольцем, служив на Донбасі. А 24 лютого 2022 року зібрав своїх друзів, з якими служив, і на власному транспорті поїхали у 95 бригаду. Звідти вже поїхали відбивати Київщину. Там й дістав поранення», — сказав Олександр Швачка.
Дмитро Рогачей, спецпризначенець, говорить, що нині займається тими видами спорту, якими йому дозволяє стан здоров’я. У змаганнях «Київ Незламний» ми побачили його під час командного змагання з веслування на тренажерах. Дмитра терміново покликали на розминку, тому розповідь продовжила дружина ветерана — Ангеліна.
«Ми зараз переїхали до Києва, тому що так склалися обставини, а народилися й жили в Кривому Розі. Потім Дмитро навчався в Одесі в академії, потім служив у Миколаєві та в Кропивницькому. Він професійний військовий, одразу після школи пов’язав свою долю з армією.
Поранення дістав у вересні 2022 року під Ізюмом. Його евакуювали спочатку у Краматорськ, потім у Дніпро, потім у Київський військовий шпиталь, де він проходив тривале лікування. Ми орендували квартиру й ходили кожного дня на реабілітацію. Я поряд з ним з наступного дня після поранення. Вже 7 вересня ми з батьками були біля нього в Дніпрі в госпіталі, і весь цей час ми разом 24/7. Дмитро завжди любив спорт, завжди займався й баскетболом, футболом, боксом — це ще з часів школи є невід’ємна частина його життя. Наразі вже багато видів, на жаль, під забороною з огляду на фізичний стан, а також через акубаротравму. Пройде деякий час і перелік доступних для нього видів спорту дещо збільшиться, але зараз він дуже вузький», — розповіла Ангеліна Рогачей.
Під вигуки вболівальників, підбадьорювані ведучим, ветерани змагалися між собою до вечора. В якийсь момент на веслувальний тренажер разом з командою, як її учасник, сів голова Федерації стронгмену Василь Вірастюк.
Переможців у кожному виді спорту визначала суддівська колегія, але серед учасників не було таких, що переймалися поразкою. Адже на імпровізованих спортивних аренах панував дух братерства й взаєморозуміння.
Вечірній Київ