Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Міська влада столиці напрацьовує нові механізми залучення ОСН до відкритої та прозорої співпраці

Опубліковано 17 березня 2015 року о 11:16

16 березня 2015 року за ініціативи Департаменту суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації в ІА «Укрінформ» відбувся «круглий стіл» з теми: «Влада та громада: ефективність співпраці».

Як зазначила директор Департаменту суспільних комунікацій Марина Хонда, влада зацікавлена у встановленні якісного зворотного зв’язку з населенням, для якого вона працює. Виконання ухвалених рішень потребує громадського контролю та активної участі органів самоорганізації населення. Саме тому міська влада пропонує різні формати співпраці з громадськістю.

За словами заступника голови Київської міської державної адміністрації Петра Пантелеєва, одне з таких рішень Київради розроблене за дорученням міського голови Віталія Кличка. Цим рішенням затверджене «Положення про здійснення органами самоорганізації населення контролю за якістю ремонтних робіт у житлових будинках комунальної власності територіальної громади міста Києва». Таким чином 128 зареєстрованих органів самоорганізації населення столиці отримали повноваження безпосередньо контролювати якість поточних та капітальних ремонтів житлових будинків, приймати або не приймати роботи в підрядників, вносити корективи до планів таких робіт.

«ОСН сьогодні – це реальні люди, які хочуть і можуть допомогти владі навести лад у столиці, відверто й відкрито вказувати на недоліки, пропонувати та шукати спільно шляхи вирішення проблем», – сказав Петро Пантелеєв.

Разом із тим, заступник голови КМДА визнав, що не всі посадовці районних в місті Києві державних адміністрацій готові прислуховуватися до думки киян, адже деякі координаційні наради на районних рівнях щодо виконання вказаного рішення Київради пройшли на його думку формально.

Під час дискусії представники ОСН порушили тему повноважень громадських інспекторів з питань благоустрою. Посвідчення інспекторів, що мають право складати протоколи про порушення законодавства у сфері благоустрою та передавати їх до Адміністративної комісії Київської міської державної адміністрації, отримали 62 представники ОСНів. Враховуючи суспільний запит на такі повноваження, міська влада організує тренінги з правової освіти для активних членів громади.

Також учасники «круглого столу» підтримали ініціативу Віталія Кличка щодо запровадження відкритої та прозорої співпраці з громадськістю. З-поміж іншого, можливості для такої співпраці надають розпорядження про адресний перелік об’єктів капітального ремонту (ігрових, спортивних майданчиків, покрівель, сходових клітин, інженерних мереж, електромереж та електрообладнання, фасадів тощо). Тож, на переконання директора Департаменту суспільних комунікацій Марини Хонди, саме ОСН можуть взяти на себе функції громадського контролю і, у разі неякісного виконання робіт, вимагати від влади рішучих дій.

 

Довідково.

ОСН м. Києва сьогодні – це 128 представницьких органів у 10 районах. Фінансову підтримку з міського бюджету отримує 77 ОСН у 2015 році. ОСНи охоплюють понад 750 тис. мешканців столиці і 30% території міста.

Кількість ОСН за 2012-2015 роки зросла на 50%.

kievcity.gov.ua


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux