Малюнки з альбомів Т. Г. Шевченка
В приміщенні дитячої художньої школи № 3 (пр.Оболонський, 34/1) відкрилася виставка репродукцій творів Т.Г.Шевченка, присвячена 200-річчю з дня народження великого поета. Експозиція стосується періоду творчості Тараса Шевченка 1845 – 1846 років.
В 1845 році Тарас Шевченко був зарахований на посаду художника Київської Археографічної комісії при університеті. Доручення комісії дало можливість Тарасу-художнику здійснити своє бажання та об’їздити більшу частину України, де він знову допитливо вивчає життя народу, плідно працює як художник. З часу його подорожей залишилось чимало акварелей, простих і природних за своїми сюжетами. Малюнки надзвичайно правдиві, реалістичні, у них цілком відсутня протокольна сухість, навіть у тих, що готувалися спеціально для комісії.
Влітку 1846 року Тарас Шевченко мешкав у Києві. Тут він витримав конкурс на посаду викладача малювання Київського університету. А 5 квітня 1847 року Тараса Григоровича було заарештовано за участь у таємній політичній організації – Кирило-Мефодіївське товариство і віддано у солдати.
Шевченка без перебільшення можна назвати геніальним художником. У його картинах відбилася вся глибина і самобутність його особистості. Життєвість, реалізм, енергетика, талант і велич видно в живописних творах художника. Його історична спадщина налічує десятки полотен, які зберігаються у Національному музеї Тараса Шевченка. У його фондах є цінні експонати, що належать руці майстра, а це близько двохсот робіт: портрети, пейзажі, жанрові роботи в техніці акварелі, сепії, офорту, масляного живопису.
Виставка триватиме протягом березня.
Запрошуємо відвідати виставку та відкрити для себе Шевченка-художника.