Малозахищені, атовці, діти з інвалідністю: у Києві затвердили соціальну підтримку мешканців
Депутати Київради розглянули та підтримали дві важливі для міста соціальні програми.
Під час сьогоднішнього засідання сесії депутати Київради проголосували за дві програми — «Турбота. Назустріч киянам» та «Соціальне партнерство». Обидві програми розраховані на наступні кілька років. Йдеться про підтримку малозахищених киян та мешканців міста різного віку, які мають інвалідність. Підтримка цих проєктів означає, що з міського бюджету виділять кошти, наприклад, на реабілітацію, створення центрів, компенсацію пільгового проїзду та багато іншого.
«Нова програма дасть можливість всім малозахищеним категоріям киян одержати необхідну підтримку від міста у вирішенні побутових та інших проблем», — зазначила Марина Хонда.
На виконання програми на 2022 рік передбачено 3686 млн грн, із них 1696,1 млн грн — на компенсацію проїзду для 990 тисяч киян пільгових категорій. На 2023 рік на заходи програми «Турбота. Назустріч киянам» заплановано використати 3787 млн грн (із них 1785,984 млн грн — на компенсацію пільгового проїзду), на 2024 рік — 3873 млн грн (1880,640 млн грн — компенсація пільгового проїзду). Загалом для компенсації пільгового проїзду на весь період дії програми заплановано 5362,7 млн грн.
Загалом фінансування Програми на 2022-2024 роки у порівнянні з попереднім періодом збільшено майже на 2 млн грн та більше як удвічі проти 2016-2018 років.
Також передбачається, що у місті створять мережу центрів, у яких надаватимуть соціальні та реабілітаційні послуги для киян з інвалідністю. А також запрацюють заклади, у яких будуть умови для навчання діток з інвалідністю.
Депутати також підтримали ще одну програму — «Соціальне партнерство». Цей проєкт спрямований на те, щоб об’єднати навколо соціальних проблем не лише владу, а й громадськість. Загалом на фінансування програми на наступні три роки передбачено 103 305,6 тис. грн із міського бюджету Києва.
«Програма „Соціальне партнерство“ є важливим механізмом розвитку партнерства між громадськими об’єднаннями, діяльність яких має соціальну спрямованість, та міською владою шляхом об’єднання зусиль задля реалізації проєктів, направлених на підвищення рівня соціального захисту населення», — розповіла Марина Хонда.
Також ця програма передбачає забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя. Завдяки цьому Київ зможе реалізувати 372 проєкти соціального напрямку.
Також програмою передбачено фінансування щорічних заходів святкових, пам’ятних та історичних дат.
vechirniy.kyiv.ua