Літературно-мистецька панорама «Тут живе диво» в бібліотеці імені Саші Чекаліна для дітей
Літературно-мистецька панорама «Тут живе диво» відбулася в рамках проекту «Створимо націю читачів», що успішно діє впродовж цього року в бібліотеці. Усі заходи проекту присвячені популяризації читання, знань про бібліотеку та книгу. Цього разу гостями закладу стали учні 5-7 класів школи-інтернату №5 для дітей з вадами зору, яким запропонували справді панорамний погляд на можливості сучасної бібліотеки.
Особливі читачі, з якими працівники бібліотеки довго та плідно співпрацюють, мали можливість дізнатися багато цікавого та з користю провести свій час, адже спілкування мало кілька спрямувань. Зокрема, для дітей було проведено історичний екскурс «Перша бібліотека Київської Русі». І це не випадково, бо, як відомо, першу відому на Русі бібліотеку заснував київський князь Ярослав Мудрий у 1037 році при Софійському соборі. Отже, цього року ми можемо говорити про 980-річчя з моменту створення цієї бібліотеки. Саме Софійський собор став релігійним та ідеологічним центром усієї держави. А Ярослав і його сподвижники добре розуміли значення книги, зосереджуючи тут як церковні твори, так і літературу з питань світової історії, географії, астрономії, філософії. Та чи не найбільша заслуга Ярославової бібліотеки в тому, що книги, які вийшли звідти стали основою для інших бібліотек, послужили справі поширення писемності на Русі.
Діти з інтересом слухали розповідь про бібліотеку Ярослава Мудрого і про нього самого, недарма ж він вважається однією з найвеличніших особистостей світової історії.
Окрім того, читачі переглянули презентацію «Як книга стала книгою» та здійснили екскурсію оновленою бібліотекою, познайомилися з її можливостями. Зокрема, надзвичайне захоплення викликала виставка мозаїчних панно Д.Никифорука, що триває у закладі та справжнє диво, що живе у кожній бібліотеці – розумні, добрі, чудові книжки!