Літературно-етнографічна мозаїка «Віночок народних символів» у бібліотеці ім. Саші Чекаліна для дітей
Літературно-етнографічна мозаїка «Віночок народних символів» для учнів 1-4 класів школи-інтернату №5 для дітей з вадами зору відбулася в стінах бібліотеки ім. Саші Чекаліна для дітей.
Символіка – своєрідна візитна картка будь-якої країни, кожна з яких має державні та народні символи. І якщо державними символами скрізь є прапор, герб та гімн, то народні мають свої відмінності та особливості. Називаючи народний символ, можна навіть зрозуміти, про яку ж країну йде мова.
Українці мають свої традиції, символи та обереги, які споконвіку шанують і бережуть. Їх у нашого народу багато: це батьківська хата, народна пісня, святий хліб, вишитий рушник, червона калина, зажурена верба, хрещатий барвінок, дивовижна писанка, вірний своєму краю лелека і цей перелік може бути ще досить довгим. Можливо, маючи такі прекрасні символи, українці змогли уберегти від забуття свою пісню і думу, історію і родову пам'ять, традиції та звичаї.
Діти з інтересом дізналися про особливості нашої символіки, ознайомилися з експонатами виставки «Україно, ти для мене диво», почули казки та легенди про наші обереги і навіть разом заспівали, адже національні символи так і просяться в пісні.
Ось так разом «сплели» своєрідний вінок національних символів, який, до речі, також є символом. Адже український віночок – не просто прикраса, а й оберіг, символ життя, долі, життєвої сили та довершеності. Тож нехай і надалі оберігають нас наші символи, а ми будемо шанувати та нести їх далі до наступних поколінь.