«Літературний світ Панаса Мирного»: презентація-огляд книжкових виставок в бібліотеці ім. Панаса Мирного
До дня народження Панаса Мирного (Панаса Яковича Рудченка 1849-1920 р.р.) для користувачів бібліотеки пройшла презентація-огляд книжкових виставок, де представлені твори Панаса Мирного - прозаїка, драматурга, публіциста та книги присвячені біографії аналізу творчості письменника.
Панас Мирний – талановитий український письменник-полтавець. Він писав у ті часи, коли народ жив у горі й нужді. Мирний змолоду прагнув допомогти народу: «Моє невеличке серце ще змалечку пестило любов до тебе, мій обездолений краю».
Він добре знав народ, у всіх тонкощах засвоїв його мову, уболівав за долю України, прагнув піднести до найвищих висот Українське Слово. Власною творчістю письменник зумів розкрити неповторність, красу, мелодійність української мови. Він був дуже вимогливим до себе, до власної творчості.
Панас Мирний, очевидно, як ніхто з українських письменників його часу і після нього, довів правоту судження Григорія Квітки-Основ`яненка, що «от малороссийского языка можно растрогаться» і що цією мовою можна написати «і звичайне, і ніжненьке, і розумне, і полезне», і оспорив оте ганебне твердження Віссаріона Бєлінського, що українська мова та українська література не мають перспектив розвитку, а талановитим майстрам художнього слова варто наслідувати приклад Миколи Гоголя й писати російською мовою. Письменник узявся, здавалося б, за нездійсненну справу – створити українською мовою філософську драму.
Творчість Панаса Мирного відіграла значну роль у розвитку української літературної мови та у розв’язанні низки морально-етичних проблем суспільства. Він – класик української літератури, геніальність якого полягає в тому, що його твори через століття є актуальними і досі хвилюють душу багатьох читачів.
Творчість справжнього генія української літератури високо поціновує письменство різних поколінь.
«Панас Мирний, - зазначає Іван Франко, - видатний талановитий український прозаїк, котрий відзначився вмінням давати влучну характеристику дійовим особам і глибоко досліджувати їх психологію».