Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

«Ла Страда-Україна» нагадує громадянам про роботу Національних «гарячих» ліній для дорослих і дітей

Опубліковано 24 березня 2015 року о 11:43

Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна» нагадує про роботу на його базі національних «гарячих» ліній.

Так, кожен громадянин України, який потребує правової, психологічної чи іншої допомоги або консультації, може звернутися до Національної дитячої «гарячої» лінії чи Національної «гарячої» лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.

Дитяча «гаряча» лінія працює щоденно, окрім неділі, з 10:00 до 20:00 за номерами: 0-800-500-225 або 772 з мобільного.

Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – в будні з 10:00 до 18:00 за номерами телефону: 0-800-500-335 або 386 з мобільного.

За інформацією «Ла Страда-Україна», протягом 2014 року на Національну дитячу «гарячу» лінію надійшло 27 073 дзвінки, що на 31,3% більше, ніж у 2013-му. На збільшення впливало кілька факторів: по-перше, збільшення часу роботи лінії, а  по-друге, вплив соціально-політичної ситуації в Україні на емоційний стан дітей, бажання підлітків зрозуміти вплив сьогоднішніх подій на майбутнє.

Найбільше дзвінків від дітей надійшло із Львівської (16,7%), Київської (13,8%) та Харківської (11,2%) областей. Найменше – із Сумської (0,2%), Чернігівської (0,5%) та Кіровоградської (0,7%) областей. Така диспропорція, на думку фахівців міжнародного центру, не свідчить про більш ефективну роботу в регіонах з найменшим показником дзвінків, а швидше говорить про низький рівень обізнаності дітей, мешканців зазначених областей про існування дитячої «гарячої» лінії або недостатнє розуміння ними суті поняття «порушення прав людини».

Зокрема, у порівнянні з 2013 роком на 15% збільшилася кількість консультацій щодо психологічного здоров’я (самотність, різноманітні страхи тощо), на 4,4% – щодо статевого виховання та 3,3% – щодо фізичного здоров’я та проблем залежностей. Це свідчить про розгубленість дітей в умовах нестабільної політичної ситуації, підвищення рівня їхніх страхів, зростання рівня тривожності та невпевненості в собі.

На Національну «гарячу» лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації протягом минулого року надійшло 7 725 дзвінків, що на 8,9% більше, ніж у 2013-му.

Найбільша кількість дзвінків на цю «гарячу лінію» надійшла від Києва (19,9%), Харківської області (11,8%), Київської області (10,9%), Донецької області (7,4%), Львівської області (5,9%). Найменше звертались мешканці Сумської області (0,5%), Чернівецької (0,6%), Тернопільської (0,9%), Рівненської (1%) та Херсонської (1%) областей. Така диспропорція знову ж таки свідчить про низький рівень обізнаності мешканців деяких областей про існування таких «гарячих ліній».

Новою категорією дзвінків на Національну «гарячу лінію» у 2014 році стали дзвінки від внутрішньо переміщених осіб та мешканців Донецької і Луганської областей. Їх зателефонувало торік майже 6 тисяч, зокрема, ті, хто планував виїхати на безпечну територію України.

У Міжнародному жіночому правозахисному центрі «Ла Страда-Україна» зазначають, що підтримка кваліфікованих психологів, юристів і соціальних працівників у вищезазначених ситуаціях була надзвичайно важливою. Тому Центр закликає місцеву владу в регіонах та громадські інституції інформувати мешканців своїх областей про роботу «гарячих» ліній.

kievcity.gov.ua


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux