Кияни подали на розгляд районних комісій 123 проекти
50 млн грн. буде розподілено між авторами громадських ініціатив за результатами голосування.
Наприкінці року в Києві знову невелика бюджетна революція, яка, втім, може суттєво змінити життя міста. Якщо минулого року в рамках ініціативи СмартСіті проведено опитування киян щодо пріоритетів бюджетної політики, то зараз запускається більш масштабний проект – Бюджет участі. Безпосередньо мешканці міста визначать, як розподілити 50 млн грн. Самі пропонують проекти та самі на рейтинговому голосуванні оберуть переможців, котрі отримають кошти. Взяти участь у проекті може кожен киянин!
– Київ – не перше місто в Україні, де впроваджується Бюджет участі, ми як велике місто трохи повільніші, але наздоганяємо і вийдемо на провідні позиції, – зазначив Геннадій Пліс, перший заступник голови КМДА. – Якщо раніше багато хто говорив з пересторогою про цей проект, то зараз ми вирівнюємо ситуацію, на ходу виправляємо зауваження і модернізуємо систему.
Наразі триває процес подачі проектів – через сайт gb.kievcity.gov.ua та через пункти підтримки, відкриті у всіх РДА. Подати проект можна до 6 грудня, далі 10 днів – на опрацювання комісіями, які перевірять пропозиції на реалістичність і можливість виконання. Адже, наприклад, проекти мають стосуватися комунальної власності, є особливі умови щодо ОСББ. З 17 по 26 грудня, 10 днів, – триватиме голосування, далі система автоматично підіб’є підсумки. І ті проекти, які увійдуть у ресурс 50 млн, будуть включені до бюджету 2017 року.
Як подати проект?
Подати проект можна або через форму на сайті, або у паперовому вигляді – через пункти підтримки в РДА. Спочатку проект проходить модерацію за формальними ознаками – чи немає там, наприклад, непристойних висловлювань, чи вірно заповнені всі поля. До проекту потрібно додати 20 підписів підтримки – їх можна або збирати на сайті серед зареєстрованих користувачів, або надати бланк з підписами – його форма є на сайті.
Далі автор може просувати свій проект – через соціальні мережі, «круглі столи» на місцях, де ГО Нова Енергія розповідає, як діяти автору. Аби уникнути фальсифікацій голосування, ідентифікація авторів проектів та учасників голосування відбувається через надання копій паспортів – через сайт чи пункти підтримки у РДА. Брати участь у системі мають право всі громадяни України, які зареєстровані у Києві та досягли 16 років.
vechirniykiev.com.ua