Киянам нагадали правила викошування трави
Для скошування трав’яного покриву біля будинків, вздовж доріг існують норми, якими зобов’язані послуговуватися балансоутримувачі територій.
Генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король нагадав, що за існуючими нормами Правил благоустрою у населених пунктах, балансоутримувачі, а це Керуючі компанії по утриманню житлового фонду, жеки, підприємства транспортної інфраструктури, в тому числі залізниці та пасажирського автотранспорту, зобов’язані стежити за своєю територією.
Вони мають регулярно знешкоджувати карантинні бур’яни, в тому числі амброзію, викошувати траву, залишаючи не менш 5-7 см над поверхнею землі, а не косити до пилюки. Зобов’язані також боротися з ерозією грунтів, засаджуючи рослинами або травою відкриті ділянки.
«Хочу, щоб кияни розуміли важливу різницю: газон створюється під час капітальних ремонтів парків та скверів, їх реконструкцій, будівництва нових парків. Називати газоном будь — яку траву, що зростає поряд з будинком чи вздовж дороги, не можна. Це не газон, це — трав’яний покрив», — сказав Олексій Король в інтерв’ю «Вечірньому Києву».
Він пояснив, що газони створюються штучно й передбачають проведення підготовчих робіт — створення значного шару родючого ґрунту, внесення спеціальних газонних трав, обробляння від грибів, постійного поливу, регулярного покосу кожних 10 днів. Це дозволяє укріпитися кореневій системі, перешкоджає ерозії ґрунту від дощів та вітрів.
«Вечірній Київ» повідомляв, що у столиці почали використовувати новий метод посіву трави — гідропосів.
vechirniy.kyiv.ua