Такі результати оприлюднили у ході публічної презентації соціологічного дослідження «Індекс підтримки євроатлантичної інтеграції: зміна у настроях киян», яке проводилося соціологічною компанією «Перша рейтингова система» на замовлення «Науково-дослідного інституту соціально-економічного розвитку міста» та Департаменту суспільних комунікацій наприкінці 2017 року.
У обговоренні взяли участь: Ганна Залізняк, завідувачка відділу соціологічного моніторингу розвитку міста КНДУ «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста»; Вікторія Цемініте, заступник директора Центру інформації та документації НАТО в Україні; Інна Басиста, координатор Центру інформації та документації НАТО в Україні; Олександр Ободович, начальник управління з питань телебачення і радіомовлення, європейської та євроатлантичної інтеграції ДКТРУ; Вікторія Громова, заступник начальника управління з питань телебачення і радіомовлення, європейської та євроатлантичної інтеграції - начальник відділу з питань євроатлантичної інтеграції ДКТРУ; Володимир Коряк, кандидат історичних наук, доцент, полковник у відставці; Павло Лакійчук, аналітик, Центр глобалістики «Стратегія ХХІ»; Наталка Марків, редактор відділу економіки та інфраструктури газети «Вечірній Київ».
За словами завідувачки відділу соціологічного моніторингу розвитку міста КНДУ «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста» Ганни Залізняк, майже удвічі зросла частка прибічників орієнтації України на НАТО і зійшла геть нанівець підтримка євразійського вектору для України:
Якби наприкінці лютого 2017 року було проведено референдум щодо вступу України до НАТО, то з тих, хто визначився з вибором, «за» проголосували б 63 % киян, «проти» ‒ 36 %».
Як зазначила заступник директора Департаменту суспільних комунікацій КМДА Тетяна Гузенко, інформаційні структури столиці готові долучилася до Всеукраїнської інформаційної кампанії «НАТО ‒ Україна. Безпека. Захист. Стабільність»:
Минулого року мер Києва Віталій Кличко затвердив план, з яким ми можемо долучитися до інформаційної кампанії. Відповідно до плану ми й замовили дослідження, щоб орієнтуватися, з ким маємо краще працювати , хто є наша цільова аудиторія.
Про план заходів щодо реалізації у 2018 році Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017—2020 роки розповів начальник управління з питань телебачення і радіомовлення, європейської та євроатлантичної інтеграції ДКТРУ Олександр Ободович:
На базі комунальних закладів, бібліотек та інших публічних просторів заплановано проведення семінарів, тренінгів та фотовиставок. Для більш дорослої аудиторії – друкована продукція (флаєри, буклети, газети, листівки), для молоді передбачено створення ряду інтерактивних ігор. В рамках освітньої кампанії «Чому НАТО: засади і принципи діяльності НАТО та його роль у підтримці міжнародної безпеки» заплановано проведення творчих конкурсів на кращі публікації та цикли телерадіопередач на тематику НАТО. Також планується загальнонаціональна роз’яснювальна інфокампанія – візуальна.
Довідково: Опитування проводилося з 9 по 20 грудня 2017 року. За репрезентативної для м. Києва вибіркою. Всього опитано 2004 респондента у віці від 18 років та старше.
dsk.kievcity.gov.ua