Харків радо поділився досвідом управління інноваційним навчальним закладом з директорами навчальних закладів Оболоні
З 30 листопада по 3 грудня 2016 року Харківська гімназія № 169 радо зустріла гостей - директорів загальноосвітніх навчальних закладів Оболонського району м. Києва, які стали учасниками семінару-практикуму «Сучасний навчальний заклад у реалізації концепції Нової української школи», організованого зусиллями ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», кафедри початкової, дошкільної та професійної освіти ХНПУ імені Г.С.Сковороди, кафедри гігієни та соціальної медицини ХНУ імені В.Н.Каразіна, ДУ «Інститут охорони здоров'я дітей та підлітків НАМН України», Харківської гімназії № 169 та Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації.
Метою семінару було ознайомлення його учасників з особливостями реалізації концепції Нової української школи в науково-педагогічному проекті «Інтелект України». В перший день програми семінару відбулося знайомство директорів шкіл Оболоні з теоретико-методологічними основами реалізації одного з найуспішніших освітянських проектів України, які було висвітлено його науковим керівником, професором ХНПУ імені Г.С.Сковороди, доктором педагогічних наук І.В. Гавриш та науковим консультантом проекту «Інтелект України», кандидатом педагогічних наук, начальником відділу дослідження підготовки вчителів ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» С.В. Кириленко. До обговорення практичного застосування методологічної бази проекту долучилися директор Харківської гімназії № 169 О.Ф. Щербак та педагогічні працівники цього закладу - Л.М.Булах (заступник керівника проекту з якості освіти, заступник директора з НВР); С.М. Дроф'як та Н.М.Новожилова (учителі української мови та літератури); С.Б.Скиба (учитель математики); Р.В.Сухов (учитель фізики) та інші.
У другий день учасники семінару-практикуму мали змогу відвідати та обговорити уроки у проектних класах початкової та середньої школи, де переконатися у дієвості і системності проекту, що спрямований не лише на активізацію навчальної діяльності й поглиблення, розширення знань учнів, а й на виховання цілісної, глибоко моральної, духовної особистості справжнього громадянина України. Найбільше враження у цей день справила на директорів натхненна праця учителів і високий рівень знань учнів.
Третій день семінару було присвячено знайомству з Харковом, з його історичним минулим, архітектурною спадщиною і, звичайно, сьогоденням. У рамках проведення семінару його учасники відвідали кілька виставкових центрів та музеїв, провели екскурсію по місту та переглянули вечірню виставу в одному з найвідоміших театрів України - Харківському академічному українському драматичному театрі ім. Т.Шевченка (колишньому - «Березіль»).
Від'їжджали з Харкова з теплими спогадами і роздумами про майбутні спільні проекти і співпрацю, які обов'язково будуть продовженням першої зустрічі.
За інформацією управління освіти
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |