Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Керівник Служби у справах дітей Алла Бурлака поінформувала про роботу у 2015 році

Опубліковано 27 січня 2016 року о 09:01

Відповідно до порядку денного засідання Колегії Оболонської РДА, яке відбулась 26 січня 2016 року, начальник служби у справах дітей Бурлака Алла Сергіївна прозвітувала про діяльність органу опіки та піклування щодо захисту прав та інтересів дітей в Оболонському районі м.Києва за 2015 рік.

 Оболонська районна в місті  Києві державна адміністрація, як орган опіки та піклування, протягом 2015 року здійснювала заходи щодо захисту прав та інтересів дітей, а саме:

     - соціальний захист, захист особистих, майнових, житлових прав та інтересів дітей;

  - призначення опіки чи піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування;

     -   готувала клопотання, заяви та позови до суду щодо захисту прав та інтересів дітей;

     - надавала письмову згоду на відчуження нерухомого майна, право власності або право користування яким мають діти;

   - забезпечувала влаштування дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання.

          Відповідно до законодавства України, здійснення вищезазначених заходів покладено на службу у справах дітей, шляхом  координації зусиль структурних підрозділів Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, установ та організацій району, незалежно від форм власності, які працюють з дітьми.

          Станом на 31.12.2015 року, в районі проживало 56996 дітей, віком від 0 до 18 років.

          На обліку Служби у справах дітей перебувало  288 дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування. З них 88 дітей-сиріт та  200  дітей, позбавлених батьківського піклування. В сім'ях опікунів та піклувальників виховується 253 дитини, в державних дитячих установах утримується 15 дітей, в дитячих будинках сімейного типу та  прийомних сім'ях — 16 дітей, відносно 4 дітей вирішується питання щодо їх влаштування.

          За інформацією служби у справах дітей КМДА, кількість дітей вищезазначеної категорії у м. Києві збільшилась. В Оболонському районі спостерігається тенденція до зменшення у порівнянні з минулими роками. 

   Основним завданням Служби є забезпечення посиротілих дітей сімейними формами виховання та здійснення заходів їх соціально-правового захисту.

      Протягом 2015 року на облік служби було поставлено 39 дітей. З  них 10 дітей залишені в центрі перинатальної та репродуктивної медицини. Відносно 7 дітей батьки позбавлені батьківських прав, 15 сиріт, 7 переміщених з зони АТО  Діти, які були залишені в пологовому будинку зареєстровані працівниками Служби у відділі РАЦСу Оболонського районного управління юстиції та згідно розпоряджень Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, влаштовані до дитячого будинку “Берізка”. На даний час 1 дитину повернуто батькам, 5 дітей усиновлено громадянами України, 1 дитину передано під опіку з подальшим усиновленням, 3 дітей ще перебуває в закладі.

      Діти, які влаштовані до сімейних форм виховання перебувають на постійному контролі служби у справах дітей. Працівниками Служби  проводиться профілактично-виховна робота з опікунами (піклувальниками), батьками-вихователями, прийомними батьками, щодо захисту прав та інтересів їх підопічних. За 2015 рік здійснено 140 обстежень  житлово-побутових умов проживання дітей, в ході яких перевірено чи використовується державна соціальна допомога на потреби дітей.

      Крім того опікуни/піклувальники щорічно подають до служби у справах дітей звіт про використання державної соціальної допомоги на дитину,  збереження житла та майна підопічних. А також, висновок про стан здоров'я дитини. Всі ці документи зберігаються в особових справах дітей.

     Службою, також, здійснюються заходи щодо збереження житла та майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. А саме, перевіряється   в якому стані знаходиться житло, у разі смерті батьків дитини — чи оформлено належним чином спадкове майно, з урахуванням інтересів дитини, чи не порушуються законними представниками  дітей права на користування житлом та майном, яке належить їх підопічним.

      Відділом опіки, піклування та усиновлення ведеться, в електронному вигляді житловий реєстр житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є одноосібними власниками. Якщо опікун здає квартиру в оренду, за попередньою згодою органу опіки та піклування, то він надає інформацію до Служби про використання коштів на потреби дитини.

        У разі, коли у дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування відсутнє житло, після досягнення нею 16-річного віку, службою здійснюються заходи щодо постановки її на квартирний облік. Станом на 31.12.2015 року, на квартирному обліку перебувало 10 дітей вищевказаної категорії. 1 особа з числа дітей-сиріт 1990 року народження,  отримала квартиру.

   Також, Службою ведеться електронний облік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського, а також громадян, які виявили усиновити дитину, чи взяти її під опіку,  в єдиній інформаційно-аналітичній системі “Діти”, (ЄІАС “Діти”) яка діє по всій Україні. Завдяки даній системі здійснюється більш оперативний пошук сім'ї для дитини, яка потребує влаштування.

   Протягом 2015 року 16подружніх пар виявили бажання усиновити дитину. Їх було поставлено на облік Служби як кандидатів в усиновлювачі та внесено до ЄІАС “Діти”. Працівниками Служби проведено обстеження житлово-побутових умов їх проживання та підготовлено  висновки про можливість усиновлення ними дітей. За звітний період усиновлено 12 дітей громадянами України.

       Крім того, відповідно до наказу Мінсоцполітики України від 27.10.2014         № 817 “Про затвердження форм документів з питань усиновлення”, Службою проводиться обстеження умов проживання усиновлених дітей, з метою перевірки   використання одноразової державної соціальної допомоги на усиновлену дитину. Протягом 2015 року проведено 36 таких обстежень.

     На даний час у дитячому будинку сімейного типу Оболонського району       м. Києвавиховується 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 2 дітей  вже здобувають професію у Київському коледжі будівництва, архітектури та дизайну за спеціальністю “зелене будівництво та садово-паркове господарство”,  1 дитина навчається у школі-дитячому садку “Ластівка”, всі інші — у ЗНЗ № 168.

   Протягом літнього оздоровчого періоду 3 дітей відвідали Італію, за сприянням благодійного  фонду “Набат”, 1 дитина — Францію, за сприянням благодійного фонду “Білий Слон”, 3 дітей відпочивали в дитячому оздоровчому таборі “Зміна”, смт. Клавдієво,  Київської обл., а також, всією сім'єю неодноразово відпочивали на Десні.  

    В районі працює 4 прийомні сім’ї, в яких виховується 6 дітей, позбавлених батьківського піклування.

     Протягом 2015 року на територію району прибуло 18 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  зі східних регіонів України. З них 5 дітей проживало в оздоровчому комплексі “Джерело” Пуща Водиця, 2 дітей - опікун придбала власне житло, 3 дітей —  опікуни винаймають житло 8 -  проживали в Центрі соціально-психологічної реабілітації “Ковчег”. Опікуни отримують державну соціальну допомогу на дітей. Службою постійно перевіряються умови проживання дітей та, у разі необхідності, здійснюються заходи щодо їх соціально-правового захисту. На даний час в районі залишилось проживати  11 дітей вищезазначеної категорії, з них  оздоровчому комплексі “Джерело” Пуща Водиця -  2 дітей, Центрі “Ковчег” - 6 дітей, 3 — винаймають житло.

     Останнім часом на територію Оболонського району прибувають діти з тимчасово окупованої території без супроводу дорослих. На даний час  6 таких дітей проживають в Центрі соціально-психологічної реабілітації “Ковчег”. Служба у справах дітей, також здійснює заходи їх соціально-правового захисту в якості законного представника (виготовлення паспорта громадянина України, влаштування на навчання, оформлення документів на отримання державної соціальної допомоги).

     На обліку Служби перебуває 11 дітей діти, які залишились без батьківського піклування, але ще не мають визначеного соціально-правового статусу. Як наприклад, батьки дитини розлучені мати, з якою проживала дитина померла, місце перебування батька не відоме. До моменту набуття дитиною офіційного статусу сироти чи позбавленої батьківського піклування, вона тимчасово перебуває у родичів, у разі відсутності родичів - у центрі соціально-психологічної реабілітації (вул. Маяковського, 28-а або вул. Полярна, 7-А). На території району розташовані 2 благодійні центри соціально-психологічної реабілітації дітей. Це - “Місто щасливих дітей”, вул. Полярна, 7-А та Центр “Ковчег”, вул. Гамарника, 40. Згідно розпорядження Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації “Про негайне відібрання дітей від батьків” з двох сімей вилучено 3 дітей. Матеріали справ по даних сім'ях направлено до прокуратури Оболонського району м. Києва та до Оболонського районного суду м. Києва про позбавлення батьків батьківських прав.

   Погіршення матеріального благополуччя значної частини населення, збільшення чисельності непрацюючих батьків, загострення конфліктів між батьками та дітьми, часто стають причинами дитячої бездоглядності та безпритульності. 

   Переважна більшість безпритульних дітей походить з сімей, коли рідні батьки розлучені і проживають окремо, або хтось із батьків відбуває покарання, економічно неспроможних, де рівень доходів є низьким, нерідко, з поганими житловими умовами, де батьки ведуть асоціальний спосіб життя, зловживають алкоголем, наркотиками, мають проблеми із законом.

   Саме тому основним напрямком роботи Служби у справах дітей є вчасне виявлення таких сімей та проведення з ними відповідної  профілактично-виховної роботи, спрямованої на збереження для дитини її біологічної родини.      

З цією метою, Службою, спільно з працівниками сектору у складі відділу Оболонського управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управлінням освіти, протягом  2015 року проведено 29  рейдів  «Діти вулиці» і15 рейдів  по комп’ютерних клубах та розважальних закладах, здійснено 39 перевірок   комп'ютерних клубів.

Під час проведення рейдів, в одному з закладів торгівлі (Дрім Таун)  було виявлено  5 дітей, які перебували в закладі під час навчального процесу. З дітьми та їх батьками проведено профілактично-виховні бесіди, щодо недопущення порушення навчального процесу та попереджено про відповідальність згідно чинного законодавства України.  

    Станом на 30.12.2015 року на профілактичному обліку Служби перебувало  35 сімей, в яких виховується 67 дітей, що опинились у складних життєвих обставинах. З них:

  -  батьки  ухилялися від виконання батьківських обов’язків –  53 дитини;

  -  зазнали насильства в сім’ї – 3 дітей;

  - систематично самовільно залишали місце постійного проживання – 3 дитини;

  -  переселенці з зони АТО — 8 дітей.

З метою покращення ситуації у сім’ї, відновлення її виховних функцій, Службою у справах дітей здійснено 216 обстежень житлово-побутових умов проживання дітей, вищезазначеної категорії, в ході яких проведено профілактично-виховні бесіди з батьками, щодо забезпечення дітей належними умовами проживання.

За результатами проведеної спільної роботи, разом з сектором у складі відділу Оболонського районного управління поліції ГУ Національної поліції  у  місті Києві, центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, протягом 2015 року було знято з обліку 42 дітей  (24 сімей), але, разом з тим, поставлено на облік 57 дітей  (35 сімей).

      Для подолання причин і наслідків неблагополуччя, службою у справах дітей  передано до центру соціальних служб  для сім’ї, дітей та молоді 45дітей (28сімей) зазначеної категорії, з метою здійснення соціального супроводу сімей, які перебувають на профілактичному обліку Служби. За інформацією Центру - взято під соціальний супровід 14 дітей (5 сімей),  31 дитина (23 сім”ї)  перебувають у форматі клієнта.

   У разі, коли проведена робота не дає позитивних результатів, Службою у справах дітей, направляються клопотання до правоохоронних органів, про притягнення цих батьків до адміністративної відповідальності  за ст.184 КпАП.

   Так, за звітний період до сектору у складі відділу Оболонського районного управління поліції ГУ Національної поліції у  місті Києві, було направлено 40 таких клопотань. З  них: 25 задоволено, з іншими батьками проводиться відповідна профілактично-виховна робота.

   У випадках, коли дії батьків відносно дитини носять небезпечний характер, що може призвести до тяжких наслідків, Службою у справах дітей порушуються  питання, перед правоохоронними органами, про притягнення їх до кримінальної відповідальності за злочин, передбачений ст.166 Кримінального кодексу України. За звітний період до Київської міської прокуратури № 5 направлено 2 таких клопотання.

   Коли в результаті спільної роботи вичерпано можливості покращити становище дитини в біологічній сім’ї, службою у справах дітей готуються матеріали до суду про позбавлення цих батьків батьківських прав відносно  їхніх дітей.

   Протягом 2015 року до Оболонського районного суду  м. Києва  було подано 6 позовних заяв про позбавлення батьківських прав батьків, які злісно ухиляються від виконання своїх батьківських  обов'язків. По 4 справах прийнято рішення щодо позбавлення батьківських прав обох батьків по відношенню 7 дітей,               2   справи перебувають на розгляді.

З метою формування у дітей правової культури, надання інформаційно-правової допомоги дітям та їх батькам, Служба у справах дітей координує роботу щодо проведення заходів з правової освіти.

     В школах району, за 12 місяців 2015 року, працівниками Оболонського районного управління юстиції, сектором у складі відділу Оболонського районного управління поліції ГУ Національної поліції у місті Києві, прокуратурою Оболонського району м. Києва та  суддями Оболонського районного суду  м. Києва, згідно затверджених графіків, проводились лекції для учнів на теми: „Кримінальна відповідальність неповнолітніх” та „Адміністративні правопорушення, адміністративна відповідальність», "Діти мають не тільки права, а й обов'язки”.  Всього лекціями охоплено 910  учнів.

     З метою профілактики правопорушень та шкідливих звичок, за участю працівників Служби, в школах району було проведено 5 засідань Ради  профілактики,  на яких було заслухано 36 учнів,  які схильні до правопорушень та  шкідливих звичок. Учнів та їх батьків попереджено про відповідальність, згідно чинного законодавства України, за вчинення їх дітьми правопорушень та недопущення шкідливих звичок серед неповнолітніх.

        Крім того, протягом 2015 року, була проведена індивідуальна профілактична робота з  59 учнями, які порушували навчально-виховний процес, пропускали заняття в школах без поважних причин, скоювали на території навчальних закладів хуліганські вчинки, а також схильні до бродяжництва та жебракування.

     З метою захисту прав та інтересів дітей,  працівники  Служби, протягом 12 місяців  2015 року, взяли участь у розгляді 414 судових справ (575 засідань), з них: по 91 справі про позбавлення  батьків батьківських прав, по 56 справах  щодо визначення місця проживання дитини, по  40  справах – про  усунення перешкод у спілкуванні з дитиною, по 35 кримінальним справах, по 9 справах щодо усиновлення дитини одним із батьків, по 4 справах усиновлення дітей подружжям, по 2 справах  — по усиновленню дітей іноземними громадянами,   по  164 справах   щодо захисту житлових та майнових прав дітей (за позовом одного з батьків), установ та організацій та 13 справах щодо надання дозволу на виїзд дитини за кордон, без дозволу одного з батьків.

     Працівниками Служби ведеться профілактично-виховна робота з 15 неповнолітніми, які схильні до вчинення правопорушень,  скоєння злочинів,   засуджених судами за скоєння злочинів та звільнених на підставі ст. 75 КК України від відбуття призначеного покарання з випробувальним терміном, амністовані, повернуті з місць позбавлення волі, виховно–трудових колоній, передані судом для примусового виховання батькам.

       На обліку Служби  перебуває 3 дитини, схильних до бродяжництва та жебракування. З ними та їх батьками постійно проводиться профілактично-виховна робота, спрямована на формування  у їх свідомості  навичок  здорового способу життя.

       З метою  забезпечення  реалізації прав дитини на  охорону здоров`я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток,  в районі працює Комісія з питань захисту прав дитини Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації.

     Протягом 2015  року службою у справах дітей було організовано та проведено 23 засідання   Комісії з питань захисту прав дитини, під час яких було  розглянуто 553 питання  захисту законних прав та інтересів дітей, з них: 174 - щодо захисту  житлових та майнових прав дітей,   58  - щодо участі батька (матері) у вихованні дітей,    84 – про доцільність позбавлення одного з батьків батьківських прав, 31 - визначення місця проживання дитини,   1-звільнення від обов'язків опікуна, 21- призначення опіки над дитиною-сиротою, або дитиною позбавленої батьківського піклування, 1-затвердження звітів за 2014 рік по ДБСТ та прийомним сім”ям,  2 -повернення дитини з дитячого закладу на виховання в родину батьків,  затверджено  178 індивідуальних  планів, 2 зміна прізвища дитини,  1- про функціонування прийомної сім”ї.

      Всі діти, які перебувають на обліку Служби у справах дітей взяли участь у районних та міських новорічно-різдвяних заходах.

     Протягом 2015 року працівники служби у справах дітей взяли участь у телевізійних зйомках програм:

-     ТРК “Київ” - коментар щодо вилучення дітей, які тривалий час були залишені без догляду матері.

-        ТСН 1+1 —  про вирішення долі дитини, батьки якої перебувають в СІЗО СБУ.

    Протягом 2015 року, працівниками Служби було опрацьовано 411 звернень  громадян щодо захисту прав та інтересів дітей, опрацьовано 2577 листів вхідної документації, згідно яких підготовлено  запити та надано відповідей  –  2885.

       


 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux