Із 28 жовтня до 2 листопада у столиці пройде тижневик до Всесвітнього дня боротьби з інсультом – Валентина Гінзбург
Опубліковано 28 жовтня 2024 року о 14:56
фото
Із 28 жовтня до 2 листопада у столиці пройде тижневик до Всесвітнього дня боротьби з інсультом. Під час тижневика містян закликають вчергове звернути увагу на стан свого здоров’я, проконсультуватися щодо ризиків судинно-мозкових захворювань, пройти найпростіші вимірювання показників здоров’я (артеріальний тиск, цукор крові, холестерин, індекс маси тіла тощо) або, якщо порадить сімейний лікар, – більш ґрунтовні обстеження.
Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.
Вона зазначила, що мета таких лікувально-профілактичних тижневиків, які регулярно проводить Департамент, – підвищити рівень обізнаності киян щодо можливостей профілактики різних небезпечних інфекційних і неінфекційних захворювань.
«Так, обізнаність щодо профілактики та перших ознак інсульту може не просто мінімізувати ризики його настання, а й урятувати життя. Адже людина, яка отримає допомогу лікарів упродовж перших 4,5 годин, має більше шансів повернутися до повноцінного життя. А якщо слідкувати за здоров’ям, контролювати тиск, приймати на регулярній основі гіпотензивні препарати, якщо їх призначив лікар, інсульту можна запобігти», – сказала Валентина Гінзбург.
Директорка Департаменту нагадала, що небезпека інсульту полягає в раптовості. Це гострий стан, під час якого судина блокується тромбом або розривається, і розпочинається відмирання клітин тієї частини мозку, що не отримує постачання кисню та поживних речовин. Саме тому так важливо знати симптоми інсульту, щоб не зволікати з викликом «швидкої».
Легко вивчити та запам’ятати перші ознаки інсульту фахівці радять за абревіатурою МОЗОК.
-
М (Мовлення) – попросіть людину повторити за вами просте речення та виконати легку команду. При інсульті вимова буде нерозбірливою, плутаною або людина не розумітиме команду, яку ви попросили її виконати.
-
О (Обличчя) – коли одна сторона обличчя зазнає візуальних змін, наприклад, обвисає. Попросіть людину посміхнутися. Якщо в неї стався інсульт, вона не зможе цього зробити або посмішка буде несиметричною.
-
З (Запаморочення) – поява скарги на раптове запаморочення, хиткість ходи, втрату рівноваги, координації рухів у руці або нозі.
-
О (Очі) – у людини раптово порушився зір, наприклад, зʼявилось двоїння.
-
К (Кінцівки) – слабкість або оніміння, неможливість підняти і утримувати обидві руки або обидві ноги одночасно, кінцівки з однієї сторони стають слабшими.