Громадський бюджет – дієвий інструмент для киян реалізовувати свої ідеї коштом міського бюджету
Громадські проєкти – реальна можливість для цілеспрямованих та активних людей втілювати свої ідеї та покращувати власний двір, район та місто.
Громадський бюджет користується дедалі більшою популярністю. Активісти – автори проєктів, маючи цікаві ідеї, за підтримки громади, успішно реалізовують різноманітні ініціативи для покращення свого району та столиці. Якщо у вас є цікава ідея, обов’язково спробуйте її втілити в життя, адже проєкти можуть бути різних категорій.
До речі, зараз лідирує "освіта, громадянське суспільство": кияни подали 116 проєктів, що становить 53% від загальної кількості, "ЖКГ (комунальне господарство, енергозбереження)" – 47 проєктів (22%), "культура, туризм" – 19 (9%), "дороги, транспорт" – 11 (5%), "здоров'я" – 6 (3%), "екологія" – 5 (2%), "молодь, спорт" – 5 проєктів (2%), "соціальний захист, інклюзія" – 4 (2%), "міжтематичні" – 3 (1%), інформаційні технології (IT) – 1 проєкт.
Крім того, з 2021 року для залучення киян до розвитку різних сфер життя міста запроваджується правило голосування: одна особа має 10 голосів та може проголосувати за один проєкт в кожній з 10 тематик. Мінімальна кількість голосів підтримки, яку необхідно набрати ідеї для включення до переліку проєктів, із яких визначаються переможці: 1 голос на кожну 1 тис. грн запланованого обсягу бюджетних видатків на проєкт. Пропозиції, які не перемогли, але набрали мінімально необхідну кількість голосів, направляються до розпорядників бюджетних коштів для визначення доцільності їхньої реалізації поза рамками передбаченого фінансування на Громадський бюджет Києва.
Громадський бюджет (або бюджет участі) — це частина коштів міського бюджету. Суть в тому, щоб мешканці Києва безпосередньо, напряму визначилися, на що саме витрачати ці кошти шляхом голосування. Відомо, що цього року Київрада виділила на Громадський бюджет 200 млн грн. Наразі подано близько 217 проєктів - майже на половину цієї суми.
Завдяки підтримці киян та активному голосуванню в попередні роки, вже реалізовані важливі та корисні пропозиції для нашого міста, наприклад: встановлено мережу датчиків моніторингу якості повітря, облаштовано сучасні ігрові та спортивні майданчики, у столичному центрі крові відкрито кімнату відпочинку.
Завдяки Громадському бюджету, в Україні вперше поставлять мюзикл Ллойда Вебера. Київська опера на Подолі вже готується до постановки мюзиклу «The School of Rock». Вже цієї осені відбудеться прем’єра україномовної версії цього твору. Постановка мюзиклу перемогла на Громадському бюджеті Києва, проєкт підтримали понад 2 тисячі киян
Подання пропозицій триває до 25 квітня.
Тож не зволікайте. Не залишайтесь осторонь, реєструйте проєкти, агітуйте за них і голосуйте!
vechirniy.kyiv.ua