Гра–подорож «Слово наше рідне, слово українське» в ЦПРБ ім. О. С. Пушкіна
У листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, з метою захисту мовної й культурної багатоманітності проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.
В бібліотеці ім. О. С. Пушкіна святкувати почали з учнями 2-а класу 239 школи. Цікавість та барвистість заходу була поширена учнями серед своїх одноліток та у наступні дні, до відзначення свята приєдналися учні 3-х класів.
Почали захід з вірша відомого українського поета М. Рильського «Мова». Питання мови, її культури — одне з найгостріших, найактуальніших питань у поезії М. Рильського. Бо мова для нього — основний матеріал, його основне знаряддя.
На початку вірша поет закликає:
«Як парость виноградної лози, плекайте мову.
Пильно й ненастанно політь бур’ян».
Про який бур’ян згадує поет? Дуже приємно було почути, що учні знають, що є слова-паразити, які засмічують мову, що треба берегти рідну мову.
Діти із цікавістю прослухали про трагічну історію виникнення свята. Щоб подорож була захоплюючою, наводились цікаві факти про українську мову: яка літера найбільш вживана, яке найдовше слово та інші. У веселій та жвавій атмосфері діти залюбки добирали синоніми до слова «розмовляти», за малюнком – слова антоніми.
Також школярам запропонували позмагатися у конкурсі «Хто складе найбільш слів» з найдовшого слова в українській мові – «дихлордифенілтрихлорметилметан» (назва одного з пестицидів).
Молодші школярі з цікавістю переглянули анімаційний фільм – «Наш друг Пиши читай».
Наприкінці заходу було організовано перегляд літератури біля книжкової виставки «Слово наше рідне, слово українське».