Година творчості «Казковий світ писанки» в бібліотеці ім. Саші Чекаліна для дітей
Існує легенда, що коли Марія Магдалина прийшла до римського імператора Тиберія і дала йому яйце з словами «Христос Воскрес!», він відповів «З мертвих ніхто не воскресає. Цього не може бути. Скоріше це яйце почервоніє, ніж я в це повірю.» І як тільки він це сказав, яйце з білого стало червоне. З тієї пори і пішла традиція розписувати пасхальні яйця.
З появою християнства значення яйця, як символа воскресіння та перемоги добра над злом значно виросло. Пасхальне Яйце виготовляли з дерева та дорогоцінних металів, прикрашали жемчугом, бісером та дорогоцінним камінням. В православних країнах поступово розвивалося мистецтво техніки воскового розпису яєць, які і називалися писанками. Деякі традиції розпису яєць збереглися у багатьох країнах Східної Європи, але справжнього підйому писанкарство, яке стало самостійним явищем в культурі та житті народу, досягло лише в Україні. Писанка навіть стала одним із символів України, а українські емігранти в Канаді поставили їй пам’ятник.
До найголовнішого православного свята, Великодня, працівник бібліотеки імені Саші Чекаліна для дітей Алла Анатоліївна Кульбіч провела для учнів 4-А класу школи № 16 годину творчості «Казковий світ писанки».
Бібліотекар розповіла дітям, як можна власними руками зробити Пасхальний кошик і учні з ентузіазмом взялися до роботи. Вигадування власного шедевру принесло дітям величезну насолоду.
Під час заходу учні розповідали про традиції Великодня: ті, які вони знають і дотримуються, а також – про свої, сімейні, пов’язані з цим світлим всенародним святом.