Гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний: козацька доля – мужність, мудрість, воля
22 січня Україна святкує надзвичайно важливу історичну дату – День Соборності України – тобто об’єднання ЗУНР (Західно-української народної республіки) та УНР (Української народної республіки) в єдину Державу Україну, що відбулося у історичний день 22 січня 1919 року.
Під час зустрічі в Центральній публічній районній бібліотеці ім. О.С. Пушкіна вирішили розповісти читачам закладу про дуже важливу сторінку ще більш віддалених днів нашої історії, яка стала важливою передумовою Дня Соборності - відколи Україна тільки почала вибудовувати свою державність та незалежність, що врешті була втілена у життя лише наприкінці 20 століття. Адже лише знання минулого дає можливість розбудовувати майбутнє та уникати помилок.
Мова, під час історичної подорожі, йшла про величне 17 століття та надзвичайно харизматичну постать гетьмана Війська Запорозького та всієї України – Петра Конашевича-Сагайдачного, чий політичний, військовий та державницький талант, висока освіта та моральні якості справжнього лідера дозволили йому майже досягти мети – розбудувати Козацьку державу в межах України - той ідеал, про який віками мріяли українці і над досягненням якого працювали цілі покоління.
І дійсно, завдяки його талантам непереможного полководця та стратега, витонченого дипломата та людини честі, Козацька держава (іноземці знали її, як «Козацьку Україну-Русь») набула в Європі важливого значення, стала центром політичного та культурного життя східної Європи, відігравала значну роль на міжнародній політичній арені, мала неабиякий вплив на політику Речі Посполитої, Московії, Османської Імперії, Кримського ханства, тощо.
До Києва прибували посли з Італії, Франції, Польщі, навіть, з Персії. З гетьманом Петром Конашевичем-Сагайдачним укладали союзні договори та угоди видатні політичні та релігійні діячі (зокрема, Папа Римський) та голови європейських лицарських орденів.
Завдяки реформам гетьмана Петра Сагайдачного, Козацька держава набула автономії у складі Речі Посполитої на рівні з Литвою, мала своє надзвичайно боєздатне мобільне військо, власну грошову систему, економіку, культуру та мистецтво і відновила українську православну митрополію та вільне православне віросповідання, яке було до того заборонене Польщею. У Києві відбулася церемонія висвячення митрополита та шести єпископів під покровительством Вселенського Патріарха.
Протягом заходу слухачі ознайомилися з історією одного з найуспішніших правителів України, мали нагоду переглянути візуальні матеріали, дізнатися про звитягу та бойові операції Війська Запорозького.