Генеральна секретарка Ради Європи високо оцінила успіхи України на шляху боротьби з насильством, включаючи домашнє насильство
4 листопада Ольга Стефанішина, Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України провела зустріч з Марією Пейчинович-Бурич, Генеральною секретаркою Ради Європи. Вони обговорили кроки України на шляху досягнення гендерної рівності та протидії домашньому насильству, питання ратифікації Стамбульської Конвенції, а також захист прав внутрішньо переміщених осіб.
«Україна демонструє значний прогрес у питаннях боротьби з домашнім насильством, а також насильством за ознакою статі. Цього вдалось досягти завдяки увазі до проблеми на найвищому політичному рівні», – сказала Ольга Стефанішина.
Урядовиця відзначила, що указ Президента «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства» заклав важливу основу для планування заходів щодо захисту прав та інтересів осіб, постраждалих від насильства.
Також Уряд затвердив Державну програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі до 2025 року, яка передбачає проведення ряду заходів із виховання ненасильницької поведінки серед населення.
«Цьогоріч Уряд вперше виділив фінансування для кожного регіону на створення необхідних притулків, денних центрів та кризових кімнат. Це важливо, бо тепер і маленькі українські міста матимуть більше можливостей для захисту своїх мешканців від домашнього насильства», – додала Ольга Стефанішина.
Генеральна секретарка Ради Європи високо оцінила успіхи України на шляху боротьби з насильством, включаючи домашнє насильство, і запевнила Віцепрем’єр-міністерку в подальшій тісній співпраці з Україною для боротьби з проявами будь-яких форм насильства.
Ольга Стефанішина звернула увагу на новий напрямок для спільних зусиль – це безпекові ризики та загрози порушення прав людини, які несе зміна клімату. Учасники зустрічі погодилися у важливості підвищеної уваги до цього питання, яке набуває особливого значення у контексті глобальних зусиль у боротьбі зі зміною клімату.
Ольга Стефанішина підкреслила важливість для України питання ратифікації Стамбульської Конвенції. Зокрема, Віцепрем’єрка та Генеральна секретарка Ради Європи розглянули майбутні комунікаційні кроки на цьому шляху.
Також Віцепрем'єрка відзначила брак міжнародно-правової бази для захисту прав внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) для вирішення правових наслідків, які виникають під час масового переміщення великої кількості осіб. Україна запропонувала створити міжнародну групу, яка б працювала над вдосконаленням захисту прав ВПО. До підготовки методичних рекомендацій міг би залучатись досвід України, Грузії та інших країн.
eu-ua.kmu.gov.ua