До Дня вшанування пам'яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС учні відвідали Національний музей "Чорнобиль"
До Дня вшанування пам'яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС школярі відвідали Національний музей "Чорнобиль".
Музей є багатофункціональним історико-культурним закладом, який поєднує наукову, культурно-просвітницьку діяльність з діяльністю сучасного музею з архівування, збереження та оприлюднення історії ядерної аварії на Чорнобильській АЕС, як найбільш важкої радіоекологічної катастрофи ХХ століття, наслідки якої не мають аналогів і відрізняються від інших відомих у світі природних та техногенних катастроф.
За допомогою інформаційних матеріалів, які представлені в музеї, діти усвідомили масштаби катастрофи через долі тисяч людей – її учасників, свідків і жертв. Усього в музеї – близько 7000 експонатів: документи, карти з грифом «таємно», фотографії, реліквії із Чорнобильської зони: старовинні ікони, предмети народного мистецтва, ремесел і побуту місцевих жителів, особисті речі ліквідаторів, копії державних рішень про засекречування відомостей, пов’язаних із катастрофою.
Музейна експозиція оснащена сучасними аудіовізуальними, електронними інформаційно-довідковими технічними засобами, які розширюють хронологічні та тематичні рамки музею, підсилюють достовірність існуючої експозиції. До уваги відвідувачів діюча трьохфазова діорама «Чорнобильська АЕС до, під час та після аварії», яка створює ефект вашої присутності на місті подій. Також ви маєте змогу ознайомитися із діючим макетом працюючого на виробіток електроенергії 4-го енергоблока ЧАЕС, електронною „Книгою пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”, унікальними відеоматеріалами, комп’ютерими програми про катастрофу та її наслідки.
Музей відкритий для публіки 26 квітня 1992 у столиці України Києві, в ста кілометрах від епіцентру катастрофи.