До дня Європи у столиці розкажуть про Магдебурзьке право у Києві
Магдебурзьке право — найпоширеніша в епоху Середньовіччя форма міського самоврядування у Європі, де економічна діяльність, майнові права, суспільно-політичне життя та судочинство у містах регулювалися власною системою правових норм.
19 травня у Музеї на Поштовій площі у Києві відбудеться лекція кандидатки історичних наук та старшої наукової співробітниці Олени Попельницької на тему «Магдебурзьке право у Києві XVI — XVIII століть». Організатором заходу є комунальний заклад «Центр консервації предметів археології».
Нагадаємо, що Київ одержав магдебурзьке право ще наприкінці 1490-х років. Наступні 350 років влада в нинішній українській столиці належала виборним органам — війту (аналог сучасного мера) та раді, які разом зі своїм апаратом складали магістрат. Проте, його влада розповсюджувалася не на все місто, а виключно на Поділ, де на той час найбільше вирувало політичне, економічне та духовне життя нашого міста.
Історики вважають, що справжній період розквіту самоврядування у нашому місті припадає саме на період 1648-1686 роки, коли ні гетьмани, ні царські воєводи майже не втручалися у питання міського життя.
За часів царату магдебурзьке право у Києві поступово обмежувалося, а у 1764 році Катерина II підпорядкувала магістрат київському генерал-губернатору. «Магдебурію» фактично скасували, проте в 1796 році новий імператор Павло I підтвердив місту давні привілеї самоврядування.
Остання епоха магдебурзького права тривала у Києві лише 40 років, поки до 1834 році не було скасоване указом Миколи І, а міське управління перейшло у відання міської Думи.
Лекція «Магдебурзьке право у Києві XVI — XVIII століть»
Коли: 19 травня о 17:00;
Де: Музей на Поштовій площі в м. Києві (вхід на локацію навпроти фунікулеру поряд з входом до Церкви Різдва Христового).
Вхід вільний
vechirniy.kyiv.ua