День памʼяті та перемоги над нацизмом українці будуть відзначати разом із Європою
Президент подав до Верховної Ради України законопроєкт щодо встановлення 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни Росії проти України.
«Саме 8 травня більшість народів світу згадує велич перемоги над нацизмом і вклоняється перед усіма, хто захищав і захистив життя. Перед тими, хто скидав нацистські прапори на звільненій території та хто відчиняв ворота концтаборів, хто повертав народам свободу, хто знищив і засудив нацистське зло. Саме 8 травня набрав чинності Акт про беззастережну капітуляцію вермахту. Саме 8 травня світ вшановує памʼять усіх, чиї життя забрала та війна», — наголосив Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
Він наголосив, що, нарешті, ми дивимося на чисту історію без ідеологічних домішок. І ця історія — історія нашого народу, наших союзників, усього вільного світу.
Сьогодні президент подав до Верховної Ради України законопроєкт, яким пропонується встановити 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
«Вічна памʼять усім загиблим у Другій світовій війні! Слава кожному і кожній, хто бився проти нацизму та переміг! Слава всім нашим героям різних часів, яким ми однаково завдячуємо нашим життям!», — сказав глава держави.
Символ Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги — червоний мак.
До слова, згідно з опитуванням, яке провів Київський міжнародний інститут соціології в січні 2023 року, 62% українців підтримують відзначення саме Дня памʼяті та примирення 8 травня. Підтримка відзначення 9 травня як Дня перемоги над нацизмом скоротилася до 22%. Також 62% вважають, що необхідно вшановувати всіх, хто загинув чи постраждав у Другій світовій війні. Абсолютна більшість — 85% вважає Радянський Союз відповідальним та співпричетним до розв’язання Другої світової війни.
vechirniy.kyiv.ua