Чи потрібно пристібатися в автомобілі?
Всі сучасні автомобілі оснащені ременями безпеки. Вони є засобом пасивної безпеки водія та пасажирів. У комплекті з подушками безпеки вони складають систему безпеки сучасного автомобіля. Саме ремені є ефективним засобом для запобігання та зниження тяжкості дорожніх пригод.
Численні дослідження стверджують, що ремені безпеки допомагають в 75% аварійних ситуацій. Адже вони призначені для утримання тіла при аварії або при екстреному гальмуванні. Тести довели, що використання ременів безпеки знижує ризик загибелі водія і пасажира переднього сидіння при аварії на 45-50%, а пасажирів заднього сидіння на 25-30%. Приблизно такі ж цифри виходять і при важких, критичних аваріях.
Ремені безпеки необхідно правильно розташовувати на плечі, не притискаючи його до горла, а розміщуючи посеред, щоб під час ДТП він не врізався в шию і не травмував проходять там вени. Останнім часом з'явилися вимоги встановлювати спеціальні крісла для дітей, щоб ще в кілька разів знизити ризик їх травмування. Не грає ролі, якого типу автомобіль, бензиновий, легковий, вантажний, «гібрид » або звичайний, на всіх повинні бути встановлені ремені безпеки, щоб у разі аварійної ситуації мінімізувати негативні наслідки.
Чинне законодавство України зобов’язує водіїв та пасажирів користуватися ременями безпеки. Згідно зі статтею 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за не пристебнуті ремені безпеки передбачає стягнення штрафу у розмірі від 51 до 85 грн.
З метою запобігання травмування пасажирів та водіїв 8 квітня 2015 року працівниками Державтоінспекції Оболонського району міста Києва проведено профілактичну акцію по розповсюдженню агітаційних листівок під назвою «Чи потрібно пристібатися в автомобілі».
Державтоінспекція Оболонського району міста Києва закликає водіїв та пасажирів відповідально ставитись до власної безпеки, життя та здоров’я!