Через паводок вода у Києві може змінити колір, це не впливає на її якість, — Київводоканал
Киянам не слід лякатись жовтуватої води.
Весняний паводок впливає на якість води, повідомив ПрАТ «Київводоканал».
Київська ГЕС почала інтенсивний скид води, що призвело до залпового погіршення якості води в самій річці.
Рівень та якість води у Дніпрі напряму впливають на технологічні процеси водопідготовки. Весняний паводок в цьому році відрізняється своєю стрімкістю і масштабністю.
За багато років роботи фахівці Київводоканалу вивчили усі сезонні коливання якості води у поверхневих джерелах і завжди готові відкоригувати режим роботи наших водопровідних станцій.
«Але звертаємо увагу киян, що під час паводка може тимчасово зрости такий показник водопровідної води, як кольоровість. Тобто вода у цей період може мати злегка жовтуватий колір. Цей показник впливає на якість води лише візуально і не свідчить про її небезпечність», — запевняють у Київводоканалі.
Фахівці щодня відбирають проби на всіх етапах водопідготовки, здійснюють контроль за фізико-хімічними та мікробіологічними показниками та гарантують, що водопровідна вода у столиці залишається безпечною. Наразі якість води залишається в межах норми.
За інформацією Українського гідрометцентру, 12-13 квітня, внаслідок пропуску весняного водопілля через Київську ГЕС, рівень води річки Дніпро у Києві та Бориспільському районі Київської області може досягти небезпечних відміток початкового затоплення ділянок прилеглих до річища річки.
Оголошено перший рівень небезпеки — жовтий.
Рятувальники та житлово-комунальні служби Києва сформували алгоритм спільних дій: мер Києва Віталій Кличко розповів про можливі підтоплення.
vechirniy.kyiv.ua