Бюджетна комісія погодила виділення додатково 30 млн грн для громадських формувань в рамках програми «Безпечна столиця» на 2016-2018 роки
Вчора на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати погодили затвердження міської цільової комплексної програми профілактики та протидії злочинності у Києві «Безпечна столиця» на 2016-2018 роки.
Загальний обсяг фінансування програми на три роки становить 310,7 млн грн. Кошти виділятимуться із міського бюджету.
У рамках програми на три роки передбачається впровадження програмного забезпечення систем відеоспостереження з можливістю розпізнавання державних номерних знаків транспортних засобів, обличь, передачі інформації з відеокамер до чергової частини ГУ НП, здійснення криміногенного аналізу тощо – 1,8 млн грн., встановлення технічних засобів відеоспостереження на станціях метрополітену (за рахунок коштів інвестора), забезпечення належного функціонування кінологічного центру столичної поліції – 1,6 млн грн., забезпечення створення та впровадження сучасних інформаційних технологій, придбання засобів зв’язку, оргтехніки та спеціальних засобів, проведення експертизи у кримінальних провадженнях, придбання транспорту, паливно-мастильних матеріалів, форменого одягу та речового майна для особового складу, проведення ремонтів та утримання адміністративних будівель – 163,8 млн грн, тощо.
Окрім того, бюджетна комісія виділила додатково 30 млн грн на фінансування діяльності громадських формувань з охорони правопорядку.
«Добровольчі народні дружини – свідомі громадяни, які боряться за порядок у своєму мікрорайоні. Я, наприклад, також є членом такого формування. Ми чергуємо, виявляємо правопорушників і викликаємо поліцію. Ми нікого не затримуємо, не стріляємо, нічого не порушуємо, просто допомагаємо поліції слідкувати за порядком. Це особливо актуально в період, коли в рази збільшилася криміногенна ситуація. І відповідно, цих людей, які опікуються долею свого мікрорайону, потрібно мінімально підтримати, аби вони відчували, що місто сприяє їхній роботі. Виділивши кошти на забезпечення діяльності громадських формувань, ми це власне і зробили», – говорить перший заступник голови постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Олесь Маляревич.
Відповідну програму має також погодити постійна комісія з питань дотримання законності, правопорядку та запобіганню корупції. Потім документ розглядатимуть на пленарному засіданні Київради.
kmr.gov.uа