Інформація про готовність районного господарства та дорожньо-транспортного комплексу до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років, проблемні питання та шляхи їх вирішення
Підготовка господарства району здійснюється у відповідності до розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 25.05.2017 № 626 «Про підготовку міського господарства до осінньо-зимового періоду 2017/2018 років» та Оболонської РДА від 22.06.2017 № 362 під постійним контролем та координацією, як міського оперативного штабу з питань підготовки міського господарства до роботи в зимовий період, так і районного. Засідання районного штабу проводяться щосереди о 10:00.
Теплопостачання житлових будинків та об’єктів соціально-культурного призначення здійснюється від централізованих джерел: ТЕЦ – 6 та СТ–2 та від 18 котелень, з яких: 17 котелень ПАТ «Київенерго» та 1 котельня на балансі відомства, від якої здійснюється теплопостачання 7 житлових будинків. Одночасно 3 інвестиційні будинки мають свої дахові газові котельні: просп. Оболонський, 26, вул. Автозаводська, 29-А, вул. Сім’ї Кульженків, 33. Розподіл теплової енергії, що надходить від джерел теплопостачання, власне на опалення та підігрів води відбувається на 216 бойлерних, які перебувають на балансі ПАТ «Київенерго». За інформацією керівників районів теплових мереж «Поділ» та «Нивки», на сьогодні графік виконання ремонтів обладнання теплових пунктів (БН) виконано на 100 %.
Відповідно до «Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду», в міжопалювальний період повинні бути розроблені та затверджені в установленому порядку робочі програми з проведення випробування теплових мереж на щільність та міцність, а за їх результатами проведені роботи з усунення виявлених порушень. Такі програми (графіки) були розроблені. Але, якщо по «малих» джерелах теплопостачання – котельних – такі випробування були проведені в травні-липні, то по ТЕЦ-6 та СТ-2 гідравлічні випробування завершились лише в кінці серпня і на усунення пошкоджень, яких в результаті випробувань виявлено 169, часу залишилось дуже мало.
Електрозабезпеченнягосподарства району проводиться від 14 РП та 117 ТП, що перебувають в обслуговуванні РЕМ «Північний» ПАТ «Київенерго». В житлових будинках КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району» налічується 722 електрощитових, всього в житловому фонді – 1125 електрощитових. Протягом року силами РЕМ «Північний ПАТ «Київенерго» виконувались заходи програми ТОП -10. В будівлях роботи по підготовці електрообладнання до роботи в опалювальний період проводились їх власниками чи балансоутримувачами.
Всього в районі готується до роботи в зимових умовах 2017-2018 років (з отриманням актів готовності):
- 821 житлових будинків, з них:
595 |
житлових будинки на обслуговуванні КП «Керуюча компанія з обслуговування ж/ф Оболонського району; |
85 |
будинків ЖБК; |
16 |
будинків ОСББ (на самообслуговуванні); |
18 |
відомчих житлових будинків; |
95 |
інвестиційних; |
12 |
гуртожитків. |
- 57 дошкільних закладів;
- 52 школи;
- 9 лікувальних установ;
- 1 об’єкт соцзахисту;
Розпорядженням Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації по всіх закладах та установах районного підпорядкування були затверджені плани заходів з підготовки до опалювального періоду 2017-2018 років.
Станом на 10.10.2017 виконання плану заходів з підготовки становить: 99 %, в т.ч.
Житловий фонд комунальної власності - 99 % (отримання актів готовності);
Заклади освіти - 98 % (утеплення фасаду, капітальний ремонт вхідної групи закладу);
Заклади охорони здоров’я - 98 % (капітальний ремонт інженерних мереж);
Заклади культури - 100 %;
Заклади управління праці - 100 %.
Найбільшим енергетичним споживачем є житловий фонд. Заходи з підготовки ж/ф до зими виконуються за рахунок плати за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій по статті – поточний ремонт, на які КП «Керуюча компанія з обслуговування житловогофонду» передбачалось використати коштів на суму 12 500,0 тис. грн, станом на 01.10.2017 використано 15 600,0 тис. грн, що становить 125%. При цьому в ж/ф підготовлено 851 будинків (2609 під’їздів): проведено герметизацію інженерних вводів, засклено вікна на сходових клітинах, підготовлено внутрішньобудинкові інженерні системи, виконано ізоляцію трубопроводів теплопостачання, відновлено опалення 33-х сходових клітин та ін.
Разом з тим, роботи з підготовки житлового фонду до експлуатації в осінньо-зимовий період виконуються також в рамках програми економічного та соціального розвитку на 2017 рік. Всього, згідно зазначеної програми, в 2017 році на капітальний ремонт об’єктів житлового фонду передбачено 49 793,6 тис.грн, з них на заходи з підготовки до опалювального сезону – 47 533,6 тис.грн.
Станом на 01.10.2017 завершено роботи на 78 об'єктах та продовжуються на 58 об’єктах у т.ч. виконано:
- покрівлі – 8 буд., 12 – буд. в роботі;
- мережі ГВП, ХВП, ЦО та каналізації – 27 буд., в роботі - 12 буд.;
- електрощитові –13 буд., в роботі – 1 буд.;
- зовнішні зливостічні мережі – 9 буд.; в роботі – 1 буд.;
- асфальтове покриття – 4 об’єкти.; в роботі – 9 ;
- утеплено фасади – 11 буд.; в роботі – 1 буд.
Замінено вікна – 6 буд.; в роботі – 20 буд. та в 2-х буд. триває ремонт сходових клітин.
Станом на 10.10.2017 проведено обстеження 100% житлових будинків та отримано 733 акта готовності (89 %) за встановленою формою.
По будинках комунальної форми власності цей показник становить – 98 %, некомунальної форми власності 51 %.
Заповнення систем центрального опалення жилих будинків спеціально приготовленою водою становить 100%.
Розрахунки за спожиті послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання, відповідно до змін, внесених Законом України 1198 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії» з липня 2015 року проводяться між споживачами та виконавцями цих послуг за тарифами, затвердженими Національною комісією.
За останні роки тарифи на комунальні послуги для населення суттєво зросли.
Для забезпечення стабільності витрат незаможних українських сімей, незалежно від зростання вартості житлово-комунальних послуг, діє Програма житлових субсидій.
В умовах підвищення тарифів на теплову енергію дуже важливим і актуальним є оснащення будівель приладами обліку теплової енергії.
Забезпечення комерційного обліку теплової енергії
Станом на 10.10.2017 року встановлено будинкових приладів обліку теплової енергії (ЦО) в будинках:
- 512 комунальної форми власності;
- 96 ЖБК;
- 29 ОСББ;
- 8 відомчих.
Станом на сьогодні 512 житлових будинки, що обліковуються на балансі КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду», обладнані тепло лічильниками.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила інвестиційну програму з ПАТ «Київенерго», яка передбачає роботи зі встановлення будинкових приладів обліку тепла та реконструкції тепломереж. Нажаль, через блокування рахунків ПАТ «Київенерго», інвестиційна програма зупинена.
Одночасно, з прийняттям вищезазначеної інвестиційної програми, в 2014 році КМДА прийнято розпорядження від 28.11.2014 № 1395 «Про оснащення інженерних вводів житлових будинків комунальної форми власності, житлово-будівельних кооперативів та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків теплолічильниками разом з програмно-апаратною частиною диспетчеризації». Розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 13.01.2017 № 18 «Про внесення змін у додаток до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) до нього внесені зміни і на даний час в стадії погодження та підписання ще одне розпорядження зі змінами. Замовником робіт по даній програмі виступає КП «ГВП». Згідно останнього проекту розпорядження в 2017 році в Оболонському районі заплановано встановити 21 лічильник, на сьогодні встановлено 1.
Відповідно до договорів про співпрацю при наданні послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання, відповідальність за збереження приладів обліку покладається на балансоутримувачів житлових будинків.
Між комунальним підприємством «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району м. Києва» та ПАТ «Київенерго» діє чинний Договір на відповідальне зберігання обладнання вузлів обліку теплової енергії» від 02.09.2016 № КТМ/12-1, згідно якого, станом на 21.09.2016, прийнято 353 комплекти згаданого обладнання.
На жаль, не зважаючи на те, що приміщення, в яких встановлені ВОТЕ, обладнані дверима з замками, у 2017 році сталося 15 випадків викрадення обладнання. З теплопункту житлових будинків: вул. Івашкевича, 8, вул.Автозаводська, 41, вул.Вишгородська,36, 34/1, вул.Йорданська,4-А, 2, просп.Героїв Сталінграда,58-А, 20, вул.Петра Панча,1, 9, вул,Полярна,8-Г, вул.Героїв Дніпра,79, вул.Попова, 5, вул.Сокальського,11.
Оснащення об’єктів теплоспоживання вузлами обліку теплової енергії (ВОТЕ) є безумовно обов’язковим, але тільки об’єктивний облік не може забезпечити економію енергоресурсів. Єдине вірне вирішення ситуації – проведення масової термомодернізації існуючого житлового фонду. Розуміння необхідності такого шляху в Україні присутнє з перших років незалежності. Але за 20 років термомодернізація житлового фонду не стала масовим явищем, а й надалі носить лише эпізодичний характер. В Оболонській райдержадміністрації систематично проводяться семінари щодо діючих програм, пов’язаних із запровадженням енергоефективних заходів в будівлях.
На даний час у місті Києві діє програма по реалізації енергоефективних заходів із залученням додаткових коштів громадян на умовах співфінансування. Рішенням Київської міської ради від 26.12.2014 року № 865/865 затверджено Положення про конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках м.Києва, в яких створені ОСББ, а також у кооперативних будинках. Для прийняття участі у вказаному конкурсі проектів правлінню ЖБК необхідно підготувати Проект з реалізації енергоефективних заходів (утеплення фасаду, ремонт покрівлі, модернізація внутрішньо-будинкових мереж) у житловому будинку та звернутися до Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА.
На сьогодні по Оболонському району визначено переможцями цього конкурсу:
ЖБК «Арсеналець-19» просп. Героїв Сталінграда, 41 – роботи із встановлення ІТП;
ЖБК «Хімік-4» вул. Йорданська, 17 – модернізація систем опалення;
ЖБК «Оболонь-9» вул. Приозерна, 4-А – заміна дверей та вікон на енергозберігаючі;
ЖБК «Кристал-21» вул. Автозаводська, 5-А - реконструкція ІТП;
ОСББ «Арован» просп. Героїв Сталінграда, 12Д – утеплення фасаду;
ОСББ «Оазис-4» просп. Героїв Сталінграда, 4 – модернізація інженерних мереж;
ОСББ «Квазар-10» вул. Бережанська, 12А – утеплення фасаду;
ОСББ «Оболонська вежа» вул. Маршала Тимошенка, 29В – встановлення ІТП;
ОСББ «Оболонська домівка» просп. Героїв Сталінграда, 18А - модернізація інженерних мереж;
ОСББ «ГС10А-Старт» просп. Героїв Сталінграда, 10А – заміна освітлювальних приладів із встановленням датчиків руху.
В поточному році міською владою запроваджено механізм співфінансування реконструкції, реставрації, проведення капітальних ремонтів, переоснащення спільного майна в багатоквартирних будинках м. Києва. Рішенням Київської міської ради від 22 грудня 2016 року №780/1784 затверджено Положення про співфінансування реконструкції, реставрації, проведення капітальних ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирних будинках міста Києва.
Приймаючи участь у програмі співфінансування співвласники сплачують лише 30% вартості робіт, а 70 % сплачується з бюджету м. Києва. Мешканці будинків мають можливість спільними зусиллями вирішити питання проведення капітальних ремонтів у будинках. Замовником робіт є комунальне підприємство «Київсжитлоспецексплуатація».
На сьогодні, по Оболонському району скористалися зазначеною програмою:
ЖБК «Суднобудівник-7» вул. Прирічна, 19-Г – ремонт покрівлі;
ЖБК «Маяк-3» просп.Оболонський, 2-А – модернізація систем ЦО.
Велика увага на засідання штабу з підготовки до зими приділяється забезпеченню на території району належних умов для пересування мешканців: як пішоходів, так і водіїв транспортних засобів.
Комунальними підприємствами, що здійснюють свою діяльність в районі, підготовлено 57 одиниці спеціалізованої техніки, в т.ч:
- КП «Керуюча компанія» - 25, з них тракторів 18; (трактористів - 11);
- КП «УЗН» - 6, з них тракторів 6; (трактористів - 9);
- КП «ШЕУ» - 26, з них 4 трактори; (трактористів 8).
Комунальними підприємствами в районі заготовлено 960 од. шанцевого інструменту, в т.ч.:
- КП «Керуюча компанія» - 750 од. (штатна чисельність двірників 621, фактична кількість – 420 чол.);
- КП «УЗН» - 210 од.;
На даний час комунальним підприємством «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду району» заготовлено 175 тонн солі, що становить 44 % від запланованого 400 тонн та 200 тонн піску, що становить 100 % від запланованих 200 тонн.
КП «ШЕУ» станом на сьогоднішній день в наявності 2300 тонн солі та 120 тонн суміші.
КП «УЗН» – 0,009 тонн піску, 0,002 тонн солі та 0,001 тонн бішофіту.
Підсумовуючи вищевикладене, в рамках підготовки до опалювального сезону 20016-2017 рр, практично завершено виконання запланованих заходів з підготовки до зими. Однак, на сьогодні залишаються ряд проблем, вирішенню яких необхідно приділити додаткову увагу.
- Незадовільний стан мереж теплопостачання, як зовнішніх, так і внутрішньо будинкових; Станом на 09.10.2017 через численні пориви на інженерних мережах 209 житлових будинків не забезпечені гарячим водопостачанням. З кожним днем зростає соціальна напруга серед мешканців – споживачів комунальних послуг. Тільки за вересень-жовтень до КБУ «Контактний центр» м.Києва надійшло понад 5000 звернень від мешканців Оболонського району щодо відсутності ГВП.
- Низька укомплектованість робочими, як в підрозділах ПАТ «Київенерго» так і у КП «Керуюча компанія з обслуговування ж/ф».
- Зростання кількості випадків розкрадання обладнання житлових будинків (ліфтового обладнання, ВОТЕ). Для надійного збереження ліфтового обладнання і приладів обліку, враховуючи останні доручення міського штабу з підготовки до зими, необхідні додаткові кошти. Міська програма встановлення охоронних систем.
- Відновлення благоустрою після проведення ремонтних робіт. На сьогодні по району відкрито 212 контрольних карток. По 15-ти з них виконуються роботи, 197 – термін яких закінчився, в т.ч. по 131 ще в минулих роках (23 – 2015 рік, 108- 2016 рік).
Наразі робота з підготовки господарства району до осінньо-зимового періоду продовжується: завершується виконання запланованих заходів, підготовка об’єктів до прийому теплоносія. Районним штабом з підготовки до зими визначені основні напрямки в завершенні підготовки та здійснюється постійний контроль. На сьогодні вже розпочато підключення об’єктів соціальної сфери до тепла. Розроблений поденний графік підключення житлових будинків.
За інформацією управління житлово-комунального господарства