4 лютого - Всесвітній день боротьби з раком
В 2000 році Міжнародний союз боротьби з онкологічними захворюваннями проголосив 4 лютого Всесвітнім днем боротьби з раком. Головною метою започаткування цього дня є підвищення обізнаності жителів планети про рак, як одного з найважчих захворювань сучасності, залучення уваги громадськості до його попередження, виявлення та лікування, об'єднання зусиль влади, громадських, наукових, медичних кіл в боротьбі з цією хворобою.
04 лютого 2014 року з нагоди Всесвітнього дня боротьби з раком в КНП «Консультативно-діагностичний центр» Оболонського району м. Києва проведені наступні заходи:
- 2 лекції для населення на тему: «Самообстеження – основа боротьби з раком»;
- відвідувачам закладу надано інформацію про методи самообстеження та необхідність своєчасного виявлення захворювання і методи його профілактики;
- виготовлено санбюлетень «4 лютого 2014 року - Всесвітній день боротьби з раком»;
- розроблено пам’ятку «4 лютого – Всесвітній день боротьби з раком» (пам’ятки надруковано та розповсюджено в кількості 150 шт.);
- проведено флюоорографій – 191 особі;
- проведено клініко-лабораторні дослідження у 70 осіб;
- оглянуто пацієнтів (лімфатичні вузли, молочні залози) – 191 осіб;
- оглянуто хірургом (осіб старше 40 років per rectum) – 48 осіб;
- оглянуто урологом – 54 чоловіків;
- проведено профмедоглядів жінок – 120;
- проведено УЗД-досліджень – 35 осіб;
- проведено фіброгастроскопій – 12 осіб;
- виявлено патологій – 24 (13%) рекомендовано дообстеження.
З метою покращення ранньої діагностики раку, вдосконалення медичної допомоги населенню, за ініціативи голови Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації Василя Івановича Антонова, було придбано сучасний магнітно-резонансний томограф – апарат відкритого типу – МРТ – AIRIS VENTO LT (HITACHI. Японія, вартістю 7497000 грн.), який надає можливість діагностувати на ранніх стадіях онкологічні та інші захворювання хребта, суглобів, кісток, головного мозку, внутрішніх органів тощо.
Злоякісні новоутворення – одна з найскладніших медико-біологічних та соціально-економічних проблем в Україні. Захворюваність та смертність від раку стабільно зростають, ризик їх збільшується в зв'язку з несприятливою екологічною ситуацією в країні та значним постарінням населення. Вже сьогодні ризик захворіти на рак протягом 75 років життя становить для чоловіків – 43,2%, а для жінок – 27,0%, тобто протягом життя кожний чоловік і кожна жінка мають ймовірність захворіти злоякісною пухлиною. Смертність від раку скорочує перебіг життя чоловічої популяції на 3-4 роки, жіночої – на 2-3 роки.