КМДА Київська міська державна адміністрація


27 квітня 2015

Негативні наслідки отримання заробітної плати в «конвертах»

Всім відомо, що сьогодні більшість установ, підприємств та організацій виплачують заробітну плату в «конвертах», не замислюючись про майбутню пенсію своїх працівників. Виплата заробітної плати нижче встановленого державою мінімального рівня і «у конвертах» без сплати єдиного внеску є грубим порушенням Законів України та конституційних норм.

Так, в Оболонському районі м. Києва за січень 2015 року 1067 страхувальників (юридичних осіб) з середньою чисельністю 43600 працівників нараховували  5941 особі заробітну плату  на рівні або менше мінімального розміру; та 232 страхувальників (фізичних осіб) з середньою чисельністю 743 працівника нараховували 482 особам заробітну плату  на рівні або менше мінімального розміру. Ці дані наведені згідно поданої платниками звітності з врахуванням повного робочого місяця та на застрахованих осіб що працюють у роботодавців за трудовою книжкою.

Винагорода за виконану роботу є основним джерелом формування доходів працюючих громадян та основою при розрахунку розміру пенсії та інших соціальних виплат. Для зарахування працівникам повного страхового стажу необхідно, щоб нарахована заробітна плата за місяць становила більше або дорівнювала встановленому державою мінімальному рівню.

На сьогодення мінімальний розмір заробітної плати становить 1218 грн. Розрахунок пенсії обчислюється за весь період страхового стажу та з урахуванням заробітної плати з 01.07.2000 року по момент звернення.

Вкотре наголошуємо, що страховий стаж це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця нараховані і сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Таким чином, при отриманні мінімальної заробітної плати, а тим більше менше мінімальної, не враховуватиметься повний страховий стаж та розмір майбутньої пенсії не може перевищувати законодавчо встановленого мінімуму.

Шановні роботодавці, не позбавляйте своїх працівників достойної пенсії в майбутньому, та не сприяйте порушенню трудового законодавства.

 

За інформацією Пенсійного фонду України

в Оболонському районі м. Києва При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.