КМДА Київська міська державна адміністрація


18 січня 2022

19 січня на київській Почайні відбудеться свято Водохреща

У середу, 19 січня, в Оболонському районі Києва на історичній місцевості Почайна традиційно відбудеться свято Водохреща.

За інформацією організаторів, на набережній озера Йорданське (вул. Йорданська, 1) протягом дня – із 10:00 до 18:00 відбудуться масові гуляння: співи, танці біля ватри, а для дітей – катання на конях та майстер-клас зі створення снігових домівок.

На озері облаштовано дерев’яну купель у вигляді хреста. Біля води чергуватимуть рятувальники Kyiv Lifeguard Service від КП «Плесо» та Спеціалізованої аварійно-рятувальної водолазної служби (САРВС), а також медичні працівники.

О 12:00 відбудеться церемонія освячення води.

О 13:00 біля річки Почайна на вул. Вербова, 20-А, де зараз проводяться роботи із ревіталізації ріки та створення парку «Почайна», буде освячено воду та майбутню споруду «Хрещальна купель».

Вона є першим великим елементом майбутнього історичного парку, архітектурні та мистецькі рішення якого пов’язані із історією прийняття християнства та передбачають подальшу можливість проведення святкувань Водохреща та Дня Хрещення Київської Русі-України.

У «Хрещальну купель» буде закладено металеву капсулу, всередині якої знаходиться лист із історією річки, її великим історичним значенням та відродженням.

На гостей свята чекають витвори митців із соломи та дерева, смаколики, чай та глінтвейн.

Історична місцевість пов’язана із українським Йорданом – легендарною річкою Почайна (друга назва – Йорданська), яка сьогодні представлена каскадом озер та малою річкою.

Нагадаємо, у Києві підготовлено 15 локацій для безпечного святкування Водохреща.

kyivcity.gov.uaПри використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.