Карантин та самоізоляція: здолаймо стес здоровими звичками
За підрахунками, близько третини населення України пережило щонайменше один психічний розлад протягом життя. Гендерні відмінності стосуються посттравматичного стресового розладу (ПТСР) та розладу, спричиненого вживанням алкоголю, які є більш поширеними серед чоловіків, тоді як депресія та тривожність більш поширені серед жінок.
Україна сьогодні входить в десятку країн з найвищими показниками суїциду. Міжнародні експерти також зазначають: психічні розлади мають великий вплив на фізичне здоров’я людей.
Так, тяжка депресія спричиняє ішемічну хворобу серця, посттравматичний стресовий розлад підвищує рівень смертності від ішемічної хвороби, пухлин та навмисних і випадкових травм. Вживання алкоголю часто є причиною туберкульозу, респіраторних інфекцій, множинного раку, серцево-судинних захворювань та хвороб системи кровообігу, цирозу печінки, панкреатиту, епілепсії, цукрового діабету, травм і міжособистісного насилля.
Крім того, за оцінками Міжнародного медичного корпусу близько 75% українців нині не мають доступу до кваліфікованої допомоги у сфері психічного здоров’я. В Україні є велика кількість психіатрів, натомість не вистачає психологів, психотерапевтів та соціальних працівників.
Київський міський центр громадського здоров'я