1 листопада ЄС відзначав День заснування
Опубліковано 02 листопада 2024 року о 10:45
фото
Вчора Європейський Союз святкував свій День народження – День заснування союзу європейських країн у тому вигляді, в якому він знайомий нам.
Саме 1 листопада 1993 року набув чинності підписаний в лютому 1992 року Маастрихтський договір. Документ, також відомий як Договір про Європейський Союз, був підписаний 12-ма країнами – членами Європейської спільноти, а саме: Бельгією, Нідерландами, Данією, Францією, Німеччиною, Люксембургом, Іспанією, Португалією, Італією, Ірландією, Великобританією та Грецією.
Договір заклав основи формування чотирьох свобод ЄС: безперешкодного руху товарів, послуг, робочої сили та капіталів, а також підвалини для єдиної валюти – євро.
Країни ЄС також обʼєднували спільні цінності: повага до людської гідності; свобода; демократія; рівність; верховенство права; повага до прав людини, зокрема прав меншин. Вони зафіксовані в договорах ЄС і в Хартії основоположних прав Європейського Союзу.
Впродовж наступних 20-ти років Європейський Союз розширювався, приймаючи нових країн-членів, які відповідали спільним нормам, філософії життя та прагнули сталого розвитку в європейській родині.
Членство в ЄС мало настільки очевидні переваги, що все більше країн європейського континенту ставали частиною Союзу. Найбільша хвиля розширення ЄС припадає на 2004 рік, коли до Євросоюзу вступили одразу 10 країн. Останньою у 2013 році до ЄС приєдналася Хорватія, яка стала 27-ю країною-членом Євросоюзу.
«Протягом десятиліття, з моменту вступу Хорватії до ЄС, питання розширення ЄС стояло на паузі. Сьогодні Україна в статусі країни-кандидата динамічно просувається на шляху до членства в ЄС, перезапустивши процес розширення ЄС і ставши його двигуном», – зазначає Віцепремʼєрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністерка юстиції Ольга Стефанішина.