Головна  →  Новини  →  2 жовтня 2013

Юні кияни, які потрапили у складні життєві обставини отримують психологічну реабілітацію у «Місті щасливих дітей»

У центрі допомоги дітям «Місто щасливих дітей», юні кияни, які потрапили у складні життєві обставини отримують психологічну реабілітацію, професійну допомогу соціальних працівників, а крім того, знаходять родини. У цьому вже переконалися 16 малюків, яких усиновили, інші ж – чекають свого шансу.

«Стереотипи, побоювання, сумніви – прикрі атрибути усиновлення. А поки хтось не наважується, у сиротинцях та дитячих центрах сотні дітей чекають своєї черги на родинне тепло. У центрі «Місто щасливих дітей» лікують душевні рани, перелаштовують моделі поведінки, показують дитині, що вона може любити і її можуть любити. Ми переконані, що невиправних немає. Навіть після неблагополучних родин, впливу яких так часто бояться усиновлювачі, гарний приклад змінює дитину», – зауважила директор центру Лідія Новак.

У Службі у справах дітей інформують, що чисельність дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в Києві має стійку тенденцію до зменшення. Протягом останніх двох років кількість посиротілих дітей у столиці зменшилася майже на 6%: з 2533 дітей у 2010 році до 2389 дітей у 2013 році. Показник забезпечення посиротілих дітей сімейними формами в Києві значно вищий, ніж середній в Україні: 87% – у Києві, 80% – в Україні на кінець 2012 року. Київ сьогодні є одним з лідерів у цьому показнику в державі. При постійному зменшенні дітей, які можуть бути усиновлені, у столиці щороку усиновляють більше 130 дітей. Крім того, протягом останніх років у Києві національне усиновлення значно переважає над міждержавним.

У Службі у справах дітей інформують, що наразі в державних закладах перебуває 228 посиротілих дітей віком до 18 років, у 2010 році їх було близько 400 осіб. Кожна третя дитина-сирота знаходиться в закладах соціального захисту – будинках-інтернатах для дітей-інвалідів. Більше половини дітей – 53% – є інвалідами дитинства. Це діти, які переважно мають тяжкі вроджені вади розвитку, синдром Дауна, ВІЛ-статус, ВІЛ-контакт, гепатит С та інші. Дітям цієї категорії життєво необхідні довготривалі курси лікування, основна маса хвороб вимагає від народження спеціалізованих курсів реабілітації, навчання і соціалізації. Фахівці стверджують, що такі діти потребують окремих підходів у забезпеченні їх сімейними формами виховання.

Зазначимо, що в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України що вперше у 2013 році запроваджено надання з міського бюджету додаткової матеріальної допомоги сім’ям, які виховують дитину-сироту з інвалідністю. Так, близько 120 дітей щомісяця отримують додаткову матеріальну допомогу з міського бюджету в розмірі від 900 до 1200 грн.

 

kievcity.gov.ua

 

Перейти до спискуВерсiя для друку