Головна  →  ЗМІ  →  Реагування на критику в ЗМІ

Шановні відвідувачі!

Розділ «Реагування на критику в ЗМІ» створено для забезпечення мешканців Оболонського району об’єктивною інформацією з першоджерел, прискорення реагування на проблеми та посилення відповідальності виконавців за зміст своїх відповідей.

 

"В Киеве предупредили об угрозе теракта"

(http://vesti.ua/kiev/63105-v-kieve-predupredili-ob-ugroze-terakta)

Спростування 

   Інформація стосовно діяльності Оболонської райдержадміністрації не відповідає дійсності. З метою спростування, надаємо достовірні матеріали щодо проведених Оболонською РДА заходів.

 

   З метою запобігання, оперативного реагування та мінімізації наслідків терористичних актів, в разі їх вчинення, в Оболонській РДА було вжито низку попереджувальних заходів, а саме:

 

- для інформування широкого кола громадськості щодо потенційної загрози терористичних актів в м.Києві та порядку дій в разі виникнення надзвичайної ситуації на субвеб-сторінці Оболонської РДА веб-порталу Київської міської громади було розміщено Пам’ятку першочергових дій персоналу підприємств, установ та організацій у разі загрози вчинення терористичних актів та Пам’ятку членів команди надзвичайних ситуацій об’єктів масового перебування людей;

 

- відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Оболонської РДА, на якому було розглянуто наступні питання: «Про вжиття заходів по недопущенню проведення терористичних актів на підприємствах, потенційно-небезпечних об’єктах, станціях метрополітену та інших місцях великого скупчення людей в районі» та «Перевірка готовності спецслужб цивільного захисту району та членів комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій до дій за призначенням»;

 

- під час апаратної наради в Оболонській РДА, в якій брали участь голова та заступники голови Оболонської РДА, начальники структурних підрозділів, керівники комунальних підприємств району, всіх присутніх було ознайомлено з пам’яткою першочергових дій персоналу у разі загрози вчинення терористичних актів;

 

- проведено відповідний інструктаж зі співробітниками служби охорони приміщення РДА;

 

- поінформовано керівників підприємств торгівлі району (супермаркетів, ТРЦ, ринків, та ін.) щодо потенційної загрози вчинення терористичних актів в м. Києві на об’єктах масового перебування людей та надано план заходів і пам’ятку першочергових дій персоналу;

 

- в приміщенні управління праці та соціального захисту населення Оболонської РДА з метою інформування населення району щодо ситуації, яка склалась в м.Києві, та першочергових дій у разі вчинення теракту та інших надзвичайних ситуацій створено стенд, який містить відповідні інформаційні матеріали.

 

В закладах освіти та культури також проведено низку відповідних заходів:

 

-  посилено охорону будівель навчальних закладів;

 

- доведено порядок першочергових дій персоналу навчальних закладів у разі вчинення терористичного акту;

 

- створено оперативні групи з числа працівників та охорони навчальних закладів, які будуть задіяні у випадку виникнення терористичної загрози;

 

- уточнені плани проведення евакуації працівників та вихованців навчальних закладів; 

 

- забезпечено працівників та вихованців навчальних закладів комплектами надання першої медичної допомоги;

 

-  проведено роз’яснювальну роботу з працівниками закладів культури. 

"Чиновники Оболонской РГА незаконно потратили 300 тысяч гривен" (сайт sud.ua/news/)

 

Спростування

Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація повідомляє, що інформація викладена на сайті «Судебно-юридическая газета» щодо начебто вчинених зловживань при закупівлі діагностичної ультразвукової системи для дитячої поліклініки №1 по вул. Л.Гавро, 26 не відповідає дійсності.

Поставку вищезазначеного медичного обладнання (виробник TOSHIBA MEDICAL SYSTEMS CORPORATION,  Японія) було здійснено згідно діючого законодавства в 2011 році генпідрядною організацією, яка в 2007 році виграла тендер на проведення робіт по реконструкції дитячої поліклініки № 1.

Згідно цін та переліку медичного обладнання для дитячої поліклініки № 1 погоджених з Головним управлінням охорони здоров’я КМДА, було затверджено «Потреби в медичному обладнання та меблях для дитячої поліклініки № 1 Оболонського району по вул. Л.Гавро, 26» (далі –Потреби).

Вартість придбаного апарату УЗ – діагностики (базовий блок), про який згадується в інформації на сайті електронного видання та 6 позицій медичного обладнання, які відносяться до ультразвукової діагностичної системи (4 датчики, блоки та ін.) відповідає цінам визначеним в Потребах.

         Не зрозуміло також посилання авторів зазначеної інформації на постанову Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008р. № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення», яка не стосується медичного обладнання.

         Зазначаємо також що вся необхідна документація в минулому році була представлена правоохоронним органам.

 

 

"Київські лікарі почали збір підписів за Партію регіонів" (сайт kyiv.comments.ua/)

Спростування

18 липня 2012 року інформаційний портал «Київ.Коментарі» розповсюдив інформацію щодо порушень обслуговування пацієнтів, зокрема, в одній із поліклінік Оболонського району міста Києва, яке начебто мало місце, та використання лікарів у передвиборчій агітації. Начебто, оскільки згадане правопорушення ніяким чином не зафіксоване, до органів правопорядку кияни, про яких йдеться, навряд чи зверталися, натомість оприлюднена інформація кидає тінь на медпрацівників, що неприпустимо у правовій державі, де визнати людину   винною може тільки суд,   а не безособий киянин Леонід, що посилається у свою чергу на слова своєї знайомої, яка звернулася до безіменної медсестри тощо. Іншими словами, стилістика подачі інформації про правопорушення чи зловживання наводить на просту думку про намір автора чи редакції безпідставно спаплюжити добре ім’я лікаря та й медицини уцілому.

Зазначимо, що в поліклініці №3 Оболонського району виписка пільгових медикаментів, у тому числі і для онкохворих пацієнтів, проводиться згідно з рекомендаціями лікаря відповідно до показань, і під час виписки препаратів паспортні дані пацієнтів не потрібні. В роботі дільничного лікаря використовується тільки амбулаторна картка пацієнта.

Виписка препаратів для онкохворих знаходиться під суворим контролем адміністрації закладу. В поліклініках ведеться відповідна документація.

Згідно з пояснюваною запискою дільничного лікаря Куценко В.В.  факти, викладені в згаданому інформаційному повідомленні порталу «Київ.Коментарі» не мали місця. Всі пацієнти, які зверталися до лікаря, отримали необхідні рекомендації по лікуванню та рецепти на медикаменти.

 

Оболонь визнали зоною екологічної катастрофи (Агенство «ЛігаБізнесІнформ»)

Спростування

Агентство «ЛігаБізнесІнформ» 18 липня 2012 року розповсюдило інформацію під голосним заголовком «Оболонь визнали зоною екологічної катастрофи» з посиланням на заступника міністра екології та природних ресурсів України Ігоря Вільдмана. У статті йде мова про те, що Оболонський район посідає чи не перше місце в Києві за створенням небезпечних відходів. Втім, факти, викладені у інформаційному повідомленні, не є катастрофічними, оскільки не відповідають дійсності.

Згідно з даними Головного управляння статистики в м.Києві щодо утворення та поводження з відходами у 2011 році, в Оболонському районі було утворено 95647,0 т. відходів (у т.ч. І-ІІІ класів небезпеки – 3666,0 т.), що складає лише 1,35 % від загальної кількості утворених по місту відходів (порівняймо з іншими районами міста!):

Утворення, розміщення відходів у 2011 році

(тонн)

 

Утворилось відходів

усього

% від загальної кількості по місту

у т.ч. І-ІІІ класів

небезпеки

 

 

 

 

м.Київ

7087728,5

 

11208,4

райони

 

 

 

Печерський

6315445

89,1

249,4

Солом’янський

143809,7

2,0

1605,3

Дніпровський

140973,9

2,0

1235,5

Голосіївський

101095,6

1,4

1419,5

Оболонський

95647

1,3

3666

Дарницький

65534,4

0,9

513,8

Деснянський

75423,8

1,1

505

Подільський

71907,2

1,0

777,3

Святошинський

55427,1

0,8

652,3

Шевченківський

22464,8

0,3

584,3

Також хочеться зазначить, що будь-яке поводження з відходами здійснюється підприємствами на підставі дозволу та лімітів на утворення та розміщення відходів, повноваження на видачу та затвердження яких має Державне управління охорони навколишнього природного середовища в м.Києві, яке підпорядковане відомству, в якому І. Вільдман займає одну з керівних посад, – Міністрству екології та природних ресурсів України.

До речі здійснення державного нагляду щодо дотримання вимог виданих дозволів на здійснення операцій у сфері поводження з відходами та дотримання вимог виданих лімітів на утворення та розміщення відходів теж належить до компетенції Держекоінспекції України!

 

Версiя для друку