Головна  →  Про район  →  Корисна інформація  →  ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м.Києві інформує  →  Звітуєте поштою – надішліть декларацію завчасно

Платники податків, які належать до малих підприємств, можуть надсилати податкову звітність до контролюючого органу поштою. Таке відправлення здійснюється не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації

Порядок оформлення поштових відправлень із вкладенням матеріалів звітності, розрахункових документів і декларацій затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 року № 799, із змінами та доповненнями

У верхній частині поштового відправлення відправник робить позначку "Звіт". При цьому платник податків (відправник) заповнює бланк рекомендованого повідомлення про вручення на своє ім'я або на ім'я особи, якій належить надіслати повідомлення після вручення поштового відправлення адресатові. Також складає опис вкладення поштового відправлення у двох примірниках із зазначенням у ньому найменування одержувача та його адреси, поіменного переліку предметів, загальної вартості вкладення і підписує його.

Звертаємо увагу, що у разі втрати або пошкодження поштового відправлення чи затримки його вручення контролюючому органу з вини оператора поштового зв'язку такий оператор несе відповідальність відповідно до закону. У такому разі платник податків (ПП) звільняється від будь-якої відповідальності за неподання або несвоєчасне подання такої податкової декларації. Водночас платник податків протягом п'яти робочих днів з дня отримання повідомлення про втрату або пошкодження поштового відправлення зобов'язаний надіслати поштою або надати особисто (за його вибором) контролюючому органу другий примірник податкової декларації разом з копією повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення.

Незалежно від факту втрати або зіпсування такого поштового відправлення чи затримки його вручення платник податку зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання, самостійно визначену ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених Податковим кодексом України (далі - ПКУ).

Нагадуємо, податкова декларація подається до контролюючого органу за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один із таких способів:

* особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

* надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

* засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Порядок подання податкової звітності до контролюючих органів передбачений статтею 49 ПКУ від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами та доповненнями.

ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

Версiя для друку